hlavní stránka » Netradiční dovolená, kam na dovolenou, letenky » Asie » Dovolená Indie, letenky

Indie

Himaláje, památky i Ajurvéda

Rozloha: 3 587 600 km², sedmá největší země světa

Obyvatelstvo: 1 210 850 000 obyvatel, druhá nejlidnatější země světa

Hlavní město: New Delhi (Nové Dilí)

Jazyk: hindu, angličtina

Měna: 1 indská rupie (1 indická rupie = 0,6 české koruny)

Ve větších městech a mezinárodních hotelích lze používat platební karty, avšak pro cesty po menších městech lze doporučit dostatečnou zásobu hotovosti. 

Časové pásmo: + 4hod. 30min. 


Indická republika pokrývá část jižní Asie a první známky lidské kultury zde sahají do 3. tisíciletí př. n. l. Nabízí majestátné hory, kulturní dědictví, rozmanitou kuchyni a rozporuplné zážitky. O Indii se říká "že změní každého, kdo se sem byť jednou podívá". 

Vhodná doba pro cestování (kromě hor severní Indie) je období od listopadu do března. Po té nastává velmi horké léto (vhodné pro cesty do hor), kdy se denní teploty pohybují mezi 40 a 50 stupni Celsia ve stínu. Přibližně v polovině června začíná období monzunových dešťů, během něhož je v Indii velmi teplo a velmi vlhko. Období dešťů trvá do srpna/září. 

Vstupní formality: Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie (a to i v případě tranzitu) platné indické vízum. Je potřeba vyplnit on-line formulář a osobně požádat na Velvyslanectví Indické republiky v Praze. Vyřízení žádosti trvá asi 7 dní. Platnost pasu musí být nejméně 6 měs. po návratu.

Doporuč. očkování: vakcína proti Žluté zimnici, očkování proti Hepatitidě typu A

Kromě zájezdů na míru (ve formě okruhů i pobytů) věnujeme zvláštní pozornost pobytům ozdravným, detoxikačním, hubnoucím i zkrášlujícím.

"Najděte v sobě s pomocí ajurvédy harmonii těla a duše."