hlavní stránka » Netradiční dovolená, kam na dovolenou, letenky » Asie » Dovolená Dubaj, letenky

SAE - Dubaj

Rozlohou i počtem obyvatel druhý největší emirát je obchodním a turistickým centrem oblasti i celého středního východu. Je proslulý extravagantními stavbami, přepychovými hotely, tyrkysovým mořem i rozpálenou pouští. Za věhlas vděčí svému vládci - šejku Muhammadu bin Rashidovi Al Maktoum - duchovnímu otci hlavního města jménem Dubaj, právem přezdívanému „Perla Zálivu“. Najdete zde tradiční obydlí, přístav i nejmodernější a svým způsobem "šílené" vymoženosti dnešní (jako je vnitřní ski areál či obří akvária). Levná pracovní síla z Indie a Pákistánu mění každý rok siluetu města. Mezinárodní mozaika lidí z celého světa dává místním službám (na všech úrovních) neobyčejně lidskou tvář. Návštěvníky přitahuje mnoho věcí - luxus v podobě staveb, nákupních center, aut i skvělého golfu, extravagance v podobě společenských, kulturních i sportovních akcí, koňských či velbloudích závodů i adrenalin prezentovaný celou řadou aktivit v místní poušti i závody plachetnic či motorových člunů.

Žádný návštěvník by si neměl nechat ujít:

Dubai City Tour - zahrnující to nejzajímavější z celého města - Bastakiya (nejstarší část města), plavba loďkou „abra“ přes kanál, tržišti s možností nákupů zlata i koření, věž Burj al Arab s fontánou a sousední nákupní centrum The Mall, pláž Jumeirah Beach s výhledem na hotel Burj Al Arab, Mall of Emirates s již zmíněnou umělou sjezdovkou a zimou se vším všudy, The Palm v průčelí s hotelem Atlantis, zajímavé stavby lemují i oblast Dubai Marine.

Desert Adventure - výlet do pouště 

Gold Souk - vyhlášený trh se zlatem a sousední  Spice Souk - trh s kořením 

Festival nákupů - přelom ledna a února (30 dní pod heslem "shopping to dropping")

Během Vaší dovolené máte neomezené možnosti jak naložit s volným časem!!!

 Rádi vše připravíme na míru právě Vám.

Oficiální název: Spojené arabské emiráty (dříve také Pirátské pobřeží či Smluvní Omán), cca 8 mil. obyvatel, většina obyvatel žije na pobřeží, poušť téměř liduprázdná.

Hlavní město: Abu Dhabi (950 000 obyvatel)

Jazyk: arabština, rozšířená je rovněž angličtina, perština, hindština a urdština

Náboženství: islám (80%), povoleno rovněž křesťanství či hinduismus (tolerance platí pouze pro vyznání, nikoli pro šíření)

Měna: dirham (1 AED = cca 5,5Kč, přesný kurz se samozřejmě aktuálně mění)

Časové pásmo: SEČ + 2/ 3h v závislosti na zimním/ letním čase.

Vstupní formality: Od 22.3. 2014 čeští občané mohou cestovat bez víz. Pro vstup do země je potřebný cestovní pas platný min. 6 měs. po návratu ze země. Vízum platí na 30 dní. (Pas nesmí obsahovat razítko s informující o vstupu či pobytu v Izraeli). Žádné očkování se zde nevyžaduje.

Spojené arabské emiráty: Jsou federací sedmi autonomních emirátů, všechny emiráty jsou absolutistické monarchie a mají vlastní vládu, každý emirát je pojmenovaný podle hlavního města - Abu Dhabi – 2,8 mil obyvatel, Dubai – 2,4 mil obyvatel, Sharjah – 1,3 mil. obyvatel, Ajman – 350 tis. obyvatel, Ra`s al-Khaimah – 320 tis. obyvatel, Fujairah – 210 tis. obyvatel, Umm al-Qaiwain – 50 tis. obyvatel

Počasí: Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen-duben) nebo podzim (říjen-prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, mohou dosáhnout extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá i oblačno, občas s prudkým deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

Svatý měsíc Ramadán - vyhlášen dle lunárního kalendáře. V tomto měsíci dochází k poklesu všech aktivit ve veřejné sféře - netýká se většiny hotelů.

Elektřina - napětí 220 V/50 Hz, zásuvky jsou se třemi hranatými kolíky, je třeba adaptér (lze zakoupit v ČR i na místě či půjčit na recepci hotelů)

Emiráty jsou jednou z nejbezpečnějších destinací světa.

Oblečení - plavky, krátké kalhoty a minisukně i horní díly bez rukávů by měly zůstat omezeny jen na uzavřenou pláž a hotel. Mimo ně je ideální volný oděv s dlouhým rukávem (min. zahalená ramena) a kalhoty či sukně min. pod kolena.

Fotografování a filmování - nefotografujte bez svolení (zejména ženy a děti), souhlas či nesouhlas bývá jasný.

Alkohol - prodej a podávání alkoholu není běžné (islám ho zakazuje). V emirátu Sharjah je úplný zákaz, v Ajmanu dostanete poze ve zvláštních obchodech, jinde bez problémů v hotelových restauracích a barech (pouze).

Nákupy - celoročně vyhlášeným rájem (zejména levné elektroniky a zlata), na nákupní centra (Mally) narazíte ve všech Emirátech, 2 x v roce jsou tzv. nákupní festivaly). Opakem jsou barvitá tržiště (súky) s autentickou atmosférou (prodej suvenýrů, ovoce, zeleninu i koření ale i zlato). 

Smlouvejte - místní obchodník si prodej bez smlouvání ani nedovede představit (výsledná cena může být nižší, než polovina ceny původně požadované a když se vzdáte moc brzy, pokazíte hru). Hlavní zásadou je trpělivost a vždy přátelský tón!