hlavní stránka » Netradiční dovolená, kam na dovolenou, letenky » Ostrovy v Indickém oceánu » Srí Lanka dovolená, letenky

Srí Lanka

Ostrovní stát v jižní Asii na stejnojmenném ostrově (dříve Cejlon, Ceylon) v Indickém oceánu při jižním pobřeží Indie.Hlavním městem tohoto ostrova je Srí Jayawardanapura. Colombo je hlavním městem po obchodní stránce. Srí Lanka je šťastný ostrov – země smějících se lidí. Obklopí vás zářivé barvy a podmanivá vůně tropické vegetace. Tropický deštný prales Sinharaja je příkladem jedněch z mála tropických deštn&´ch pralesů zbývajících v Asii. Za vidění určitě stojí také Horton Plains. Tato rozsáhlá rovina, poslední zbývající část ostrova s monzunovým deštným lesem, je domovem některých druhů rostlin a živočichů, které nenajdete jinde na světě. Národní parky Kumana a Wirawila jsou jen dva příklady ptačích rezervací, kde se vyskytují rozmanité druhy ptactva. Srí Lanka nabízí nekonečné míle písečných pláží a kolébajících se kokosových palem.


Časový posun: SEČ +5 h 30 min

Elektrické napětí
Elektrické napětí je 230-240 voltů. Vzhledem k naprosto nestandardním zásuvkám, na které lze jen velmi obtížně sehnat adaptér, se doporučuje vzít si s sebou bateriové přístroje.

Podnebí
Srí Lanka leží v tropickém pásmu, to znamená velmi teplé podnebí, ale velké množství srážek. Monzunové deště jsou většinou velmi silné, ale krátké.
Průměrná teplota vzduchu 29 - 31º C, teplota vody 27 - 29º C. Nejlepší období pro návštěvu je listopad – březen.

Víza
Na všechny krátkodobé pobyty (max. 30 dní) je nutné vyřízení vstupního víza (ETA-Electronic Travel Authorization) ještě před odletem. Vízum je zpoplatněno ve výši 800,-Kč.
POŽADAVKY NA VYŘÍZENÍ jsou následující:
- platnost pasu min. 6 měsíců po návratu
- potvrzená zpáteční letenka
- kopie pasu