hlavní stránka » Netradiční dovolená, kam na dovolenou, letenky » Severní Amerika » Dovolená USA, letenky

USA

Rozloha:   9 631 214 km²

Obyvatelstvo:   312 355 000 obyvatel

Hlavní město:   Washington, D. C.

Jazyk:    angličtina

Měna:   Americký dolar (USD)

Časové pásmo:  od -5 do -10 hod.

 

Spojená státy americké se nachází v Severní Americe. Sousedí s Kanadou a Mexikem. Rozkládají se od Atlantského po Tichý oceán a díky Aljašce sahá území USA i k břehům Severního ledového oceánu. Je to jedna z největších, nejlidnatějších a nejkrásnějších zemí světa. Spojené státy se skládají z 50 států , jednoho federálního distriktu – District of Columbia, v němž leží federální hlavní město Washington, D.C.
 Spojené státy nabízí mnoho kuturních i přírodních památek, na své si přijdou jak vyznavači písečných pláží a vyhřívání se pod tropickým sluncem, milovníci hor a nedotčené přírody, ale i lidé, kteří chtějí vidět dominanty USA, jako třeba Empire State Building, Sochu Svobody, Times square, Beverly Hills a jiné.
 Spojené státy jsou také velmi známé svojí kuchyní. Nejproslulejší jsou tzv. „fastfoody“, které se rozšířily do celého světa. USA dala světu také hamburgery, kuřata a hranolky. Pokud ale nemáte chuť na fastfoody, hamburgery apod., tak jsou zde kuchyně z celého světa a výběr je opravdu veliký.
Vzhledem k rozloze Spojených států amerických je jeho území rozděleno do několika časových pásem a i klima je velmi různorodé. Severní a střední část území leží v mírném pásu, je zde však díky oceánským proudům vyšší vlhkost než v Evropě. Jižní oblasti jsou pod vlivem subtropického podnebí, nejjižnější cípy, jako např. Florida a Havajské oblasti, již leží v tropickém pásu.

Pro cestu do USA je potřeba si zařídit vízum