Azurová Sardinie - FLY and DRIVE

Sardinie

Líbí se vám? Napište nám!
,,Karibské pláže“, panenská příroda, malebná městečka a pohostinní lidé! Osmi denní poznávací okruh autem po Sardinii. Ideální termín k návštěvě květen - říjen.

Informace o zážitku

1.den - Cagliari

Odpolední přílet na letiště v Cagliari, kde si následně vyzvednete požadovaný typ auta a následný přesun do Resortu Terra dome, Uta. 

2.den - Cagliari a okolí

Dopolední prohlídka archeologické oblasti kolem města Nora s pozůstatky římských chrámů, římského divadla a mořských lázní (Terme al Mare). Odpočinek na nejkrásnější pláži jihu ostrova-Chia, s velkými bílými písečnými dunami.Milovníci jeskyní by neměli vynechat vyhlášenou sardinskou jeskyní – Grotte Is Zuddas s excentrickými krápníky v hlavní síni. Na zpáteční cestě doporučujeme zastavit v malé vesničce San Sperate, jejíž dominantou jsou nástěnné malby.

3.den - Alghero

Přesun na sever vnitrozemím se zastávkou v Barumini, kde najdete další regionální muzeum. Právě zde je k vidění jediná sardinská památka zapsaná na seznamu UNESCO, nejznámější ostrovní nuraghi Nuraghe Su Nuraxi (věž Nuraxi, vznikla kolem roku 1500 př. n. l. a jde o  jediné kompletně odhalené nuraghi na Sardinii). Odpočinek na pláži v přístavním městečku Bosa Marina případně procházka historickým jádrem Bosy. Příjezd do farmářského pensionu Agriturismo Maris, vzdáleného 15 min. od centra Alghera.

4.den-oblast Alghero

Dopolední prohlídka katalánského středověkého centra, které je přezdívání „malou Barcelonou". Dominantou je gotická katedrála Santa Maria na Piazza del Duomo. Jen pár kilometrů od Alghera se nachází " Korálová riviéra", letovisko s dlouhými plážemi a výběžek Cappo Caccia, kde se dostanete přímo autem. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží a také přístupná jeskyně Grotta di Nettuno (Neptunova jeskyně s velkým jezerem uvnitř je dlouhá cca 1200m). Chráněný a neobydlený Národní park Asinara nabízí azurové moře s krásnými bílými plážemi . Za zmínku jistě Stintino s překrásnou bílou pláží della Pelosa  a tyrkysovým mořem, které se nikterak neliší od fotografií.  Cestou zpět se zastavte v bývalé hornické vesnici Argentiera, přezdívané městem duchů, kde si můžete projít starý důl.

5.den - oblast Arzachena

Cestou do oblasti Arzachena nezapomeňte navštívit historické městečko Castelsardo z 12.století, které je umístěné na skále. Na západě mysu Capo Testa, na severu Sardinie, naleznete malebné Měsíční údolí – Valle della Luna, které připomíná měsíční krajinu. V polovině 60. let zde našla útočiště komunita hippies a zařídila si tu tábor, aby její členové byli blíž přírodě. Příjezd do archeologického parku v Arzacheně, se zachovalými prehistorickými památkami jako jsou nuragy a hrobky obrů. Nocleh ve farmářské usedlosti Tenute Pilastru. 

6.den - La Maddalena

Na poznávání souostroví  „Arcipelago di La Maddalena", které  je tvořeno 62 ostrovy a ostrůvky především z žulových skalisek,  si rezervujte celý den. Do sytosti se zde budete bažit krásnými plážičkami a dech beroucí azurovou vodou.  Nocleh ve farmářské usedlosti Tenute Pilastru.

7.den - oblast Porto Cervo

Po snídani se vydejte do malé církevní vesničky Luogosanto. Následně můžete celý den strávit odpočinkem v nejvýznamnějším přístavním letovisku - Porto Cervo, s letními sídly, vilami a residencemi zámožných vrstev, VIP osobností, šlechty, obchodníků a hvězd hereckého a hudebního nebe. Krásné pláže si můžete taktéž užít v Baja Sardinia, Porto Rotondo či Golfo Aranchi. Nocleh v usedlosti Tenute Pilastru.

8.den-Olbia

Cesta na letiště v Olbii, návrat automobilu a odlet zpět do Prahy.  

Ubytování ve farmářských usedlostech, venkovských domech a pensionech se snídaní. Lze zajistit jakýkoliv typ ubytování.

Umístění hotelu

PROGRAM LZE REALIZOVAT I V OPAČNÍM SLEDU OLBIA-CAGLIARI.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím