Brazílie je okouzlující a rozmanitá země, která si Vás určitě získá svou atmosférou. Podívejte se do srdce Amazonskéh pralesa, navštivte jedno z nejúžasnějších měst světa Rio de Janeiro, jehož největší atrakcí je světoznámý karneval, nebo překrásné vodopády Iguazú.

Základní informace

Vítejte v srdci Amazonského pralesa

Brazílie je největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na území se rozkládá největší tropický prales na světě – Amazonský prales. Nachází se zde řada národní parků, nejznámější je NP Pantanal, který je považován za největší bažinu na světě. K turisticky nejnavštěvovanějším místům patří Rio de Janeiro, kde se každoročně koná karneval a je zde slavná pláž Copacabana, dále vodopády Iguazú, Salvador (město kulturního dědictví) a Sao Paulo (největší město Brazílie).

Kdy cestovat do Brazílie?

Podnebí je na většině území tropické s vysokými teplotami a vydatnými srážkami. Nejsušší oblastí je severovýchod, kde se průměrná teplota pohybuje kolem 28°C. V Brazílii trvá zima od června do srpna a na jihu se teploty pohybují od 13 – 18°C. Léto je zde od prosince do února a teploty sahají až k 40°C, hlavně v Rio de Janeiro. V Amazonii se průměrná teplota pohybuje kolem 27°C. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum zde není potřeba, pokud pobyt nebude trvat déle než 90 dnů. 

Doklad o očkování (mezinárodní očkovací průkaz) se u občanů evropských zemí nevyžaduje, pokud do Brazílie necestují z jiných jihoamerických zemí s rizikem žluté zimnice. Nejdůležitějším očkováním pro cestování na většině území Brazílie kromě pobřežních oblastí od města Fortaleza na jih, prakticky až po Uruguay, je vakcína proti žluté zimnici. Dále je doporučeno očkování proti hepatitidě typu A a B a břišnímu tyfu. Při cestách do oblasti Amazonie - doporučeno užívání antimalarik. Doporučeno je při cestě do Brazílie očkování proti žluté zimnici.

Na míru pro Vás rádi připravíme jakýkoliv cestovatelský zážitek. Velmi populární a ekonomicky výhodné jsou místními partnery organizované zájezdy tzv. SIC ("seat in coach"), což jsou skupinové, pevně dané zájezdy, doprovázené místním průvodcem.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím