Castello di Velona Resort

*****

Itálie - Toskánsko

Líbí se vám? Napište nám!
Castello di Velona Resort - kdysi strážní věž, dnes skvostný hotel tyčící se nad nejstarší poutní cestou v Evropě. 

Informace o hotelu

Via Francigena nebo-li Cesta Franků začíná v anglickém Canterbury a přes Francii a Švýcarsko vede do Itálie k hrobu svatého Petra. Unikátní poloha hotelu umožňuje panoramatický výhled na všechny světové strany. 

Umístění

Hotel se nachází na kopci, s výhledem na údolí Val d'Orcia, dva kilometry od panství Sant'Antimo Abbey, dvanáct kilometrů od města Montalcino a půl hodiny jízdy od města Siena. Letiště ve Florencii je vzdálené 150 km a v Římě 240 km. Hotel disponuje privátním parkováním.

Ubytování

45 pokojů, v každém z nich se budete cítit jako hradní pán. Pokoje „The Castle", jsou zařízené konzervativněji, zdobí je dubové trámy a podlahy z pálené hlíny. Jsou zařízené starožitným nábytkem, přesto poskytují veškerý komfort moderního ubytování. Tyto elegantní a komfortní pokoje jsou umístěné přímo v hlavní budově starého hradu. Pokoje „Spa Terrace" jsou modernější. Jsou umístěné v podhradí, mají přímý vstup do zeleně a vlastní terasu. V koupelně napustíte do vany vodu z termálního pramene. V ceně ubytování je bohatá snídaně a rovněž vstup do OLI Spa.

Inspirace

Nádhernou toskánskou krajinu zdobenou bujnými, geometricky seřazenými vinicemi a olivovými háji zde budete mít jako na dlani. Dopřejte si výjimečnou dovolenou na pravém toskánském hradě, pevnosti pocházející z dávného jedenáctého století. Srdcem hotelu je obrovské OLI Spa centrum, které zaujme propojeným vnitřním a venkovním bazénem s vodou z termálního pramene. K tomu je panoramatická sauna, dvě parné sauny a mnoho dalšího. Na dosah budete mít města Siena, Florencie, Pienza, Montepulciano a vydat se můžete na luxusní nákupy nebo po památkách. Hotelová restaurace nabízí vyhlášené toskánské speciality a hotel produkuje svoji vlastní značku vína a olivového oleje.

Umístění hotelu

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím