Cestující aerolinek s lety mimo Schengenský prostor budou v Praze dočasně odbavováni na Terminálu 2

Letiště Václava Havla Praha má počtem odbavených cestujících daleko do největších evropských letišť. Ročně jím ovšem projde téměř 20 milionů lidí, což je velké množství. Počet cestujících navíc stále roste, například mezi lety 2013 a 2019 narostl o 60 %. To s sebou nese nutnost rozšiřovat prostory.

Letiště je stále modernizováno a vylepšováno. V roce 2020 ho však čeká jedna výraznější rekonstrukce, která dokonce ovlivní proces odbavení letů některých leteckých společností.

Rekonstruovat se bude Terminál 1

Terminály jsou rozlišeny podle toho, do jaké země cestujete. Z Terminálu 1 se létá do země mimo Schengenský prostor, z Terminálu 2 se cestuje v rámci Schengenského prostoru. Letos na jaře se ovšem věci budou mít trochu jinak.

Terminál 1 bude procházet rekonstrukcí, a proto budou v období od 1.3.2020 do 31.8.2020 cestující aerolinek, jejíž lety nespadají pod Schengenský prostor, odbavováni na Terminálu 2. Rekonstrukce je plánovaná na pět měsíců, proto zasáhne i hlavní prázdninový příval turistů. Všechno je ale pečlivě naplánováno.

Co bude kvůli dočasné změně terminálu jinak?

Cestující výše zmiňovaných aerolinek (Emirates, QATAR, Turkish apod.) budou odbavováni na Terminálu 2. Po odbavení budou muset projít veřejnou částí letiště zpět na Terminál 1, kde projdou pasovou kontrolou. Dále tudy půjdou do salónku a do odletového gatu. Počítejte proto s tím, že budete mezi terminály muset přecházet, a přijeďte na letiště s dostatečným předstihem.

Jediné, co se mění, je proces odbavování, ten bude probíhat na Terminálu 2, jinak všechno zůstává na jedničce. Cestující, kteří nemají žádná zavazadla k odbavení a provedou odbavení předem online, tedy mohou zamířit rovnou na Terminál 1, pro ně se nic nemění.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím