Čokoládová Umbria

Umbria

Líbí se vám? Napište nám!
7denní poznávací okruh po Umbrii, přezdívané jako "Zelené srdce Itálie", kde navštívíte úchvatné historické památky, vodopád, čokoládovou školu, skalnatou vesničku s pouhými 20 obyvateli nebo ochutnáte umbrijskou kuchyni a víno Sagrantino či Grechetto...

Informace o zážitku

1.den - Řím, vodopády Marmore, oblast Perugia

Přílet na letiště v Římě. Transfer autobusem do oblasti Perugia.

Před zastávkou v Perugii, návštěva oblasti Terni, s prohlídkou vodopádu Marmore, což je 165 m vysoký vodopád, který se zde řítí s patřičným hukotem do údolí k silnici.  Po návštěvě vodopádů, oběd v restauraci s umbrijskou kuchyní. Přesun do hotelu v Perugii. Ubytování, večeře a noc v hotelu.

2.den - Perugia, Assisi, Spello, Perugia

Po snídani v hotelu odjezd do Assisi. Setkání s průvodcem a celodenní návštěva vesnice St.Francis, postavené na svazích hory Subasio, spolu s Assisi je známé po celém křesťanském světě. Návštěva Baziliky svatého Františka: centra františkánské spirituality a kolébka středověkého evropského umění. Dále návštěva Piazza del Comun, historické centrum města, dále chrám Tempio di Minerva.

Po cestě oběd v restauraci a následně návštěva historického města Spello uprostřed Spoletského údolí, známé svými kostely. Návrat do hotelu.

3.den - Perugia, Civita di Bagnoregio, Orvieto, Perugia

Po snídani odjezd s průvodcem do městečka Civita di Bagnioregio, sčítající cca 20 stálých obyvatel, kde jedinou přístupovou cestou je úzká lávka. Civita leží uprostřed geologicky nestabilní oblasti, krajiny plné bývalých vulkánů, jež podléhá erozi a každým rokem se „ostrůvek zužuje".

Oběd ve staré lisovně oliv. Poté návštěva historického městečka Orvieto, s návštěvou nejznámějšího dómu P. Marie a věží Torre del Moro. Návrat domů a nocleh v hotelu.

4.den - Perugia

Po snídani v hotelu odjezd do čokoládové školy Chocolate Perugina (2,5-3h), následuje výlet do Perugie, s prohlídkou fontány Maggiore, paláce Priori, brány Etruscan Arch. Návrat domů, večeře a nocleh.

5.den - Perugia, Spoleto, Montefalco, Perugia

Po snídani v hotelu odjezd do města Spoleto, po obědě přesun do městečka Montefalco, známé svým vínem "Sagrantino", "Rosso di Montefalco" nebo "Grechetto". Odjezd zpět do hotelu.

6.den - Perugia, Lago Trasimeno, Perugia

Po snídani v hotelu návštěva největšího apeninského jezera Trasimeno, spojené s návštěvou městeček Passignano sul Trasimeno a Città della Pieve. V rámci programu je zahrnut i oběd. Návrat do hotelu, večeře.

7.den - návrat do ČR

Po snídani odjezd autobusem na letiště. Odlet zpět do ČR.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím