Dovolená v květnu či červnu v Kambodži? Podívejte se, jaké události na vás čekají

Kambodža, celým názvem Kambodžské království, se rozprostírá v jihovýchodní části Asie. Přestože je spojovaná především se smutnou pověstí Rudých Khmerů, kteří v letech 1975 až 1979 vyvraždili dva miliony tamních obyvatel, stává se stále více oblíbeným turistickým cílem.

Kambodža totiž není tak přeplněná turisty, jako je tomu v sousedním Thajsku. Čekají na vás nejen upravené pláže lemované křišťálově čistým mořem, ale také dobrodružství v místním pralese a historické skvosty, jež vám připomenou dávno zapomenuté časy. Navíc se chlubí poměrně pestrým kalendářem, v němž najdete celou řadu festivalů a státních svátků. Pokud se chystáte do jednoho z nejchudších států asijského kontinentu během května či června, neměli byste vynechat následující události.

Oslava narozenin krále Norodoma Sihamoniho (13. až 15. května)

Oslava narozenin kambodžského krále se koná každý rok, zpravidla trvá dva dny. Norodom Sihamoni usedl na královský trůn 14. května 2004. Zajímavostí je, že kambodžský král mluví plynule česky, protože v Praze dvanáct let žil a studoval.

Visak Bochea Day (18. května)

Visak Bochea Day je nejvyšší buddhistický svátek, jenž oslavuje narození Buddhy, stejně tak i jeho dosažení nirvány a vstup do parinirvány. Během daného svátku se uklízí domy a ulice měst, zdobí se veřejná i soukromá místa květinami a buddhistickou vlajkou a v noci se u soch Buddhy zapalují svíčky.

Národní den vzpomínky (20. května)

Právě 20. května se vzpomíná na rok 1976, kdy došlo k prvním masovým vraždám v období genocidy. V Phnom Penhu přichází v tento den lidé k hrobu Choeung Ek Fields a provádí buddhistické náboženské obřady.

Oslava narozeniny královny matky Norodom Monineath Sihanouk (18. června)

Matka kambodžského krále Norodoma Monineath Sihanouk se narodila 18. června 1936, přičemž v zemi se její narozeniny rok co rok oslavují.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím