Hola hola rum a Jamajka volá

Málokterá země na světě se těší z takového zájmu, jako tomu je v případě tohoto tropického ráje. Mnozí jej znají jako místo plné muziky, přátelských lidí, relaxace, pohádkových pláží, skvělého jídla a dalších neopakovatelných zážitků. Dané příležitosti je samozřejmě nejlepší zažít na vlastní kůži. Čím vás Jamajka okouzlí?

Země stromů a vody

Jamajka vám nabídne pestrou spoustu nejrůznějších kontrastů, díky nimž se nebudete během svého pobytu ani na minutu nudit. Přes den můžete překonávat malebné horské vrcholy, z nichž budete mít celý ostrov jako na dlani, koupat se pod křišťálově čistými vodopády či splouvat řeku na bambusovém voru, zatímco večer vsadíte na klidný relax na pláži, poslech originální muziky a ochutnávku místní kuchyně plné zajímavých chutí. Ať už se zaměříte na kuchyni, kulturu nebo muziku, nebudete moci přehlédnout znatelný vliv souznění původní africké a moderní západní kultury. Díky tomu objevíte opravdu jedinečné kombinace zážitků, o nichž se vám nikdy ani nezdálo. Také aby ne, jelikož hudba a dobré jídlo jsou životním stylem zdejších obyvatel.

Všudypřítomné úsměvy

Místní lidé moc rádi rozdávají úsměvy na každém rohu, což poznáte ihned během první procházky po městě. Není se čemu divit, vzhledem k faktu, že Jamajka byla nedávno vyhlášena jedním z nejlepších míst k relaxaci na celém světě. Zmíněné ocenění jí udělilo známé vydavatelství Lonely Planet v uznávaném turistickém přehledu „Best in travel". Stejný názor sdílí i mnoho návštěvníků ze všech kontinentů, kteří si cení atraktivity této karibské destinace. Jejich zájem nezůstává bez povšimnutí, a tak zde rok od roku vznikají nové hotely, zatímco ty staré se přizpůsobují přísným požadavkům na pohodlí, vybavení i služby. Přemýšlíte-li, kam letět na dovolenou, Jamajka je jasnou volbou!

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím