Jaké pláže navštívit v Jižní Americe?

Jižní Amerika by se dala charakterizovat hned několika slovy – hluboké pralesy s bohatou faunou a flórou, majestátné hory sahající až do nebes a nádherné písčité pláže táhnoucí se několik kilometrů. Jestliže prahnete po idylce na některé z jihoamerických pláží, nenechte si ujít ty následující.

The Beaches of Rio v Brazílii

Copacabana je nejslavnější pláž na planetě. Společně s plážemi Ipanema a Barra Tijuca se rozprostírá v brazilském městě Rio de Janeiro. Dokonce konkrétně Copacabana se v roce 2012 dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Další klenot nacházející se nedaleko karnevalové metropole je městečko zvané Arraial do Cabo, kde se nachází pláže charakteristické bílým pískem, jenž je lemovaný křišťálově průzračným mořem. Pláže v Arraial do Cabo mají stejné kouzlo jako pláže v Karibiku.

The Galapagos Beach v Ekvádoru

Ekvádor, přestože je druhý nejmenší stát Jižní Ameriky, má v rukávu dechberoucí místa, jako je například souostroví Galapágy. Právě zde narazíte na jednu z nejproslulejších pláží Tortuga bay, která byla pojmenovaná podle toho, že se jedná o hnízdiště želv. Pokud patříte mezi milovníky mořských živočichů, Tortuga bay vás nadchne, neboť zde zhlédnete mořské lvy, mořské iguany, pelikány a plameňáky.

Northern Beaches v Peru

Cesta milovníků surfování by měla směřovat do severní části Peru, která nabízí optimální podmínky pro tento sport. Právě tamní oblast slibuje po celý rok slunečné počasí a teplé moře. Po náročném výkonu na surfu si dopřejte odměnu v podobě místní kuchyně. Určitě ochutnejte zdejší čaje a pokrmy z mořských plodů.
Co se týče pláží, tak nejrozsáhlejší je Punta Sal, kde na vás čekají jemné vlny. Pro vodní sporty a sledování velryb se doporučuje Zorritos a nejlepší vlny v Peru nabízí Cabo Blanco. Dokonalou idylku poskytuje útulná Mancora, která spojuje dobré vlny s řadou wellness aktivit – od jógy až po meditace s výhledem na oceán.

San Andres v Kolumbii

Představuje se jako jedna z nejpopulárnějších letních destinací v Jižní Americe. Ano, řeč je o kolumbijském ostrově San Andres, kde na vás čekají pláže s bílým pískem zdobené palmami. Pokud si tedy chcete odpočinout v rajské destinaci, vyberte si jednu z tamních pláží. Pláže Johny Cay, San Luis a Cirstal jsou určené pro milovníky mořské biodiverzity, korálových útesů a průzračné vody.

Bahía Bustamante v Argentině

Závěrem se ještě podíváme do argentinského ráje Bahía Bustamante. Jestliže tedy chcete utéct od civilizace, Bahía Bustamante je perfektní cíl nacházející se v argentinské Patagonii. Láká na pastviny, pole, poušť i kaňony. Ovšem hlavním lákadlem jsou pláže s bílým pískem a skalní bazény.

Kam na dovolenou v Jižní Americe: https://www.monoi.cz/jizni-amerika

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím