Jaké suvenýry koupit v Portugalsku?

Pokud plánujete cestu do Portugalska a váháte, jaké suvenýry si koupit, máme pro vás pár tipů. Portugalsko je bohaté na tradiční řemeslné výrobky a jedinečné předměty, které mohou sloužit jako skvělé památky z vaší cesty. Co si tedy odvézt z této úžasné země?

Keramika z Azulejo

Portugalsko je známé pro své krásné modro-bílé keramické dlaždice nazývané azulejos. Tyto dlaždice zdobí mnoho historických budov a kostelů po celé zemi. Zakoupit si keramiku z azulejo může být skvělou volbou, ať už se jedná o malou dekorativní dlaždičku nebo větší plochu.

Korkové výrobky

Portugalsko je největším výrobcem korku na světě, a proto není překvapením, že korkové výrobky jsou zde oblíbenými suvenýry. Můžete si vybrat z korkových kabelek, peněženek, pouzder na brýle nebo korkových doplňků do domácnosti, jako jsou podložky pod nápoje či stolní tácky.

Portské víno

Portugalsko je proslulé svými lahodnými portskými víny. Koupit si láhev portského vína je skvělým způsobem, jak si připomenout chuť a vůni portugalské krajiny. Portská vína jsou k dostání v různých variantách, od sladkých až po suché, takže si můžete vybrat podle svého gusta.

Ručně vyrobené kožené výrobky

Pokud jste milovníkem kvalitního koženého zboží, Portugalsko nabízí široký výběr ručně vyráběných kožených výrobků. Můžete si vybrat ze stylových kabelek, peněženek, pásků nebo i bot. Portugalské kožené zboží je známé pro svou kvalitu a preciznost.

Sardinky v konzervě

Pokud hledáte neobvyklý suvenýr, můžete si koupit krásně vyzdobenou konzervu sardinek. Tyto konzervy jsou populární a jsou krásnou připomínkou pobřežního životního stylu.

Keramika z Alenteja

Region Alentejo je známý svou tradiční keramikou. Můžete si zakoupit ručně malované talíře, mísy nebo vázy, které jsou zdobené pestrými vzory a typickými motivy portugalského venkova. Tyto kousky keramiky představují autentickou portugalskou tradici a budou pěkným doplňkem do vašeho interiéru.

Krajka z Madeiry

Madeira je známá svými kvalitními krajkami. Můžete si pořídit ručně vyrobenou krajku, která je typická pro tento ostrov. Krajky z Madeiry jsou jemné, precizně vyrobené a mají dlouhou tradici. Hodí se jako suvenýr pro ty, kteří ocení kvalitu a ruční práci.

Přírodní mýdla

Portugalsko je rovněž známé pro svá přírodní mýdla, která jsou vyráběna z kvalitních přírodních ingrediencí. Můžete si vybrat ze široké škály vůní a složení, které obsahují například olivový olej nebo levanduli. Tato mýdla jsou šetrná k pokožce a představují vhodný dárek pro vaše blízké.

Věříme, že vám tyto návrhy pomohou při výběru suvenýrů z Portugalska. Pamatujte, že nejlepší jsou ty, které vám připomenou portugalskou kulturou a tradici. Suvenýry se tak stanou nejen památkou na cestu, ale také příběhem o vašich zážitcích v Portugalsku.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím