JAR nejen pro milovníky vína

Kapské Město

Líbí se vám? Napište nám!
Poznejte Kapské město - město obklopené majestátními horami, nekonečnými plážemi a rozlehlými vinicemi ... 

Informace o zážitku

1.den - odlet z Prahy

Odlet z Prahy do Kapského města.

2.den - Kapské město - Stolová hora

Přílet do Kapského města v ranních/dopoledních hodinách, přivítání průvodcem/zástupcem místní CK (AJ), transfer do hotelu (cca 30 min), welcome drink, ubytování. Volno na osvěžení, oběd či odpočinek. V pozdním odpoledni transfer ke Stolové hoře – lanovkou „Panorama" na její vrchol (1086m.ndm.) – úchvatný pohled na město a jeho okolí při západu slunce. Po té transfer do hotelu, nocleh.

3.den - Kapské město – Cape Peninsula NP

Snídaně formou bufetu, celodenní výlet do přírodní reservace Cape Peninsula NP. Cestou zastávka v Haut Bay – plavba lodí (cca 45min) na ostrov „seal islad" pyšnící se početnou kolonií lachtanů, pokračování přes Chapman´s Peak (zařazena v top 10 světových panoramatických cest), prohlídka místních vinic s ochutnávkou. NP Cape Peninsula – maják na útesu, Mys Dobré naděje, endemická flora a fauna, oběd. Po obědě odjezd k pláži Boulder´s – pozorování místní kolonie tučňáků.  Návrat do hotelu.

4.den - Franschhoek – vinice Západního Kapska

Snídaně v hotelu, odjezd směr západní Kapsko. Ceodenní návštěva  vinic spojená s ochutnávkou místních odrůd a obědem. Prohlídka historického městečka  Franschhoek – koloniální architektura, historie osídlení – Muzeum van de Caab, tradice pěstování vína a pro změnu ochutnávka místní vyhlášené čokolády. V pozdním odpoledni transfer do hotelu, welcome drink, ubytování. Večeře v hotelové restauraci.

5.den - Stellenbosch – vinice Západního Kapska

Snídaně v hotelu, odjezd na celodenní návštěvu vinic v okolí Kapského města. Zastávka na vinicích Warwick – prohlídka vinic v jeepech (4x4) spojená s ochutnávkou místních odrůd piknikovým obědem (individuálně). Odpoledne návštěva a prohlídka univerzitního městeček  Stellenbosch – koloniální architektura, historie osídlení, tradice pěstování vína. Nocleh v hotelu.

6.den - Hermanus – vinice na pobřeží Indického oceánu

Snídaně formou bufetu, odhlášení z hotelu, odjezd směr Hermanus. I dnes pokračujete v ochutnávkách vína – tentokrát z vinic blíže k Indickému oceánu. Zastávky u vybraných vinic (Bouchard Finlayson a Hamilton Russell Wine Estate) spojenou s obědem i prohlídkou města. Odpoledne transfer do hotelu, individuální volno, odpočinek, večeře.

7.den - Hermanus - velryby

Snídaně v hotelu, odjez do přístavu. V 8:30 nalodění, následuje cca 2h výprava za velrybami pod vedením zkušeného kapitána/odborníka na velryby. Po té návrat do přístavu, transfer na oběd. Po obědě návrat zpět do Kapského města (2h cesty). Zde dokončení prohlídky.

8.den - Kapské město - volný den

Snídaně formou bufetu/odhlášení z hotelu. Individuální volno,  odpoledne/v podvečer transfer na mezinárodní letiště, odlet do ČR.

9.den - přílet do Prahy

V okolí Kapského města lze na přání naplánovat návštěvu jakékoli, Vámi preferované vinice.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím