Jihoafrická republika, Swazijsko

Jihoafrická republika

Líbí se vám? Napište nám!
Okouzlující zelené pahorky i domov velké africké pětky...

Informace o zážitku

 

1.den - odlet z Prahy

Odlet z Prahy Ruzyně do Kapského města.

2.den - Kapské město

V ranních/dopoledních hodinách přílet do Kapského města, transfer do hotelu uložení zavazadel, krátký odpočinek, základní orientace v okolí hotelu.
Odpolední okružní jízda městem – seznámení s koloniální i moderní tváří města obklopeného horami, plážemi a vinicemi. Západ slunce na Signal Hill – jedné z nejkrásnějších místních vyhlídek - piknik.

3.den - Kapské město

Lanovkou na Stolovou horu – strhující pohledy na Kapské město a jeho okolí, oběd u jedné z nejkrásnějších místních pláží Camps Bay, pro otužilce možnost koupání. Odpolední návštěva Botanické zahrady Kirsten Bosch – jedinečná kapská flora zasazená ve stínu Stolové hory, podvečerní Victoria and Alfred Waterfront – přístavní promenáda lemovaná obchody a restauracemi – prvotřídní mořské speciality.

4.den - Kapské město

Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje – kapský poloostrov. Podél divokého pobřeží v okolí Kapského města k rybářům do Hout Bay – výlet lodí k ostrovům obývající početná kolonie tuleňů, dále scénickou silnicí Chapman´s Peak ke skalnatému Mysu Dobré naděje – Proteami lemovaná cesta k majáku, Cape Point Peninsula NP, na zpáteční cestě zastávka v městečku Simon´s Town a na sousední Boulder´s beach – pláži, která je domovem místních tučňáků. 

5.den - Outshorn

Po snídani odjezd nádhernou vinařskou oblastí v okolí městečka Stellenbosch, kde ochutnáme lahodný mok místních vinařů, po trase zastávka v Mossel Bay – oběd a návštěva muzea B. Diaze, v odpoledních hodinách dojezd do pouštní oblasti „Little Karoo" a centra chovu pštrosů, do městečka Outshorn. Na jedné z místních farem se detailně seznámíme s tímto obřím opeřencem, ti nejodvážnější si ho budou moci i osedlat, přejezd do hotelu, nocleh.

6.den - NP Tsitsikama

Ráno odjezd zpět k pobřeží Indického oceánu, zastávka v městečku Knysna (místní ústřice jsou opravdovou delikatesou), dále po panoramatické přímořské cestě zvané „Garden Route" navštívíme poblíž města Plettenberg bay Birds of Eden – dva hektary původního pralesa s množstvím volně žijících ptáků a jiných živočichů. Po té zamíříme NP Tsitsikama - několika metrové vlny tříští se o skalnaté pobřeží, deštný prales i vysutý most při ústí řeky Storm River nadchne i zkušené cestovatele, adrenalin vám naopak zvedne nedaleká vyhlídka na nejvyšší bungee světa z 216 m vysokého mostu Bloukraans Bridge. Nocleh v hotelu v Port Elizabeth.

7.den - NP Addo Elephant, Port Elizabeth

Celodenní výlet do NP Addo Elepant – safari spojené s pozorováním místních slonů (největší stádo v Jižní Africe), buvolů, nosorožců černých či antilop, oběd formou pikniku přímo v NP. Odpoledne návrat do Port Elizabeth, okružní jízda tímto krásným koloniálním městem. Večeře individuálně.

8.den - Durban

Po snídani transfer na letiště, přelet vnitrostátní linkou do Durbanu, transfer do hotelu, ubytování na známé přímořské promenádě tzv. „Golden Mail". Následuje okružní jízda a prohlídka města, ve zbytku odpoledne individuální volno – možnost relaxace na plážích Indického oceánu.

9.den - St. Lucia

Po snídani odjezd do St. Lucia – NP St. Lucia Greater St. Lucia Wetlands (UNESCO) – projížďka po mangrovy zarostlé laguně plné hrochů, krokodýlů, vodních ptáků (vč. orla jasnohlasého – symbolu JAR) a dalších živočichů. Oběd individuálně v jedné z místních restaurací. Odpolední návštěva Dumazulu Cultural Village – seznámení s životem domorodých Zulů. Podvečerní příjezd do hotelu v blízkosti NP Hluhluhwe.

10. den NP Hluhluwe – Umfolozi

Časně ráno odjezd do nejstaršího Národního parku Jižní Afriky Hluhluhwe-Umfolozi Game Rezerve – dopolední safari, 90 000ha jihoafrické flory, unikátní fauna. Oběd formou pikniku v NP. Odjezd do městečka Mkuze – odpolední scénická projížďka okolními Ubombo Mountains s výhledem na jezero Joziny. Se západem slunce návrat do hotelu.

11.den - Swazijsko

Po snídani odjezd na hranice se Swazijskem – toto hornaté království obklopené Jihoafrickou Republikou a Mozambikem nabízí nádhernou přírodní scenérii i zajímavou domorodou kulturu. 

12.den - NP Kruger

Po snídani odjezd zpět k hranicím s Jihoafrickou Republikou. Podvečerní/večerní safari v jednom z největších a neznámějších národních parků světa v Krugrově národním parku. 

13.den - NP Kruger

Safari v Krugrově národním parku – velká africká pětka (slon, nosorožec, buvol, lev a leopard) a další zástupci africké fauny. Časně ráno odjezd zpět do centra dění, celodenní safari v jednom z nejhezčích NP světa, v odpoledních hodinách přesun do následujícího ubytování.

14.den - Blyde River Canyon

Po snídani odjezd směr Johanesburg – tzv. „Panorama Route" nás v malebné části Dračích hor plné roklí a vodopádů zavede k vyhlídkám na Blyde River Canyon – začínající „Bourkes Luck Potholes" a končící známou vyhlídkou na skalní útvar „Three Rondavels". Cestou zastávka u God´s Windows – zde se opravdu božským výhledem s Jižní Afrikou rozloučíme. Transfer na letiště, večerní odlet z Johanesburgu zpět do ČR.

15.den - přílet do Prahy

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Pro zájemce je možné prodloužit program o návštěvu Viktoriiných vodopádů.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím