Kalendář událostí v Karibiku pro rok 2019

Karibik se svými nekonečnými plážemi je oblíbenou destinací a místní si tuto skutečnost velmi dobře uvědomují. Letošní rok je nabitý akcemi, takže si stačí jen vybrat, co přesně chcete v Karibiku zažít.

Některé akce jsou dlouhodobějšího rázu. Například na Kajmanských ostrovech mají po celý leden trhy s místním jídlem. Karnevaly na Jamajce trvají od ledna do dubna, celý únor tam mají svůj měsíc raggae. Na Bahamách patří únor Tru Tru festivalu. V Guayaně zažijete během celého března svatební výstavu. Na Martiniku v březnu vystavují umění. A tak by se dalo dlouho pokračovat.

Čeká vás spousta sportovních událostí

Rádi běháte? Vyhlédněte si nějaký maraton a zaběhejte si společně s dalšími turisty i místními obyvateli. 15.-17. března se poběží na Jamajce Kingston City maraton o vzdálenostech 5 a 10 km. Mimochodem kratší trať je určená nejen běžcům, ale i chodcům. 16.-21. dubna na Barbadosu probíhá tradiční surfařská soutěž, přijdete se podívat? Během Velikonoc zažijete cyklistický závod na Belize nebo závod jacht na souostroví Svatý Vincent a Grenadiny.

Prožijte v Česku slavené svátky trochu jinak

Oslavu nového roku už jste letos sice prošvihli, ale nejbližší příležitostí je třeba Valentýn. Na ostrovech Turks a Caicos chystají speciální valentýnský festival a také tam mají celý únor slavnosti čokolády. O Velikonocích se můžete vydat třeba na Britské panenské ostrovy, kde vás čeká přímo velikonoční festival. Podobný se koná také na Barbadosu.

Zažijte něco netradičního

Během celého roku se koná spousta událostí zaměřených na pivo, jídlo, surfování, jachty, koncerty. Přijde vám tohle všechno moc obyčejné? Karibik nabízí daleko více. Co byste řekli třeba na sledování želv, karaoke festival nebo hike festival, během nějž máte nejlepší příležitost poznat Dominiku?
Vyjmenovali jsme pouze pár událostí z prvních měsíců letošního roku. Všechny vám přehledně nabídne kalendář událostí v Karibiku pro 2019. Prostudujte ho a pak si rovnou vyberte svou destinaci - https://www.monoi.cz/stredni-amerika-karibik#kontinent. Na datu se s vámi dohodneme tak, abyste stihli akci, která vás láká.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím