Karibik se chystá na návštěvu anglické královské rodiny

V polovině tohoto měsíce, přesněji 17. března 2019, proběhne v Karibiku velká událost. Na návštěvu se sem chystá Princ z Walesu, Charles, a jeho choť, vévodkyně z Cornwallu, Camilla.

Jejich pracovní cesta povede na deset ostrovů oblasti a bude představovat asi 50 různých zastavení. Nejvýznamnějšími zastávkami budou Kajmanské ostrovy, Grenada, Svatý Kryštof, Grenadiny, St. Vincent, Barbados či Svatá Lucie. Avšak zcela záměrně samostatně jmenuji Kubu. Protože i tam se pár při své cestě podívá. Což je skutečně významná událost, jelikož půjde o první oficiální návštěvu Kuby některým z členů anglické královské rodiny.

Princ Charles nenavštíví Karibik poprvé

Naposledy sem jeho kroky vedly po ničivých hurikánech Irma a Maria v roce 2017. Tehdy se zastavil v Dominice, na Antigua, Barbuda a na Panenských ostrovech.

Proč princ Charles a jeho manželka míří do Karibiku tentokrát? Podle oficiálního prohlášení chce monarchie oslavit své vztahy s oblastmi Commonwealthu  (Commonwealth je volným sdružením Spojeného království Velké Británie, Severního Irska a bývalých dominií a kolonií).

14 dnů v Karibiku

Celá oficiální návštěva začne na Svaté Lucii v den, kdy se zde slaví 40. výročí nezávislosti země. Zajímavé události se Princ Charles zúčastní i na Kajmanských ostrovech. Půjde o slavnostní otevření dlouho očekávaného kajmanského letiště.

Návštěva Karibiku bude trvat dva týdny. O tom, že pár navštíví i komunistickou Kubu, prosákly informace jen před nedávnem. Na Kubě pár pobude čtyři dny. Cílem návštěvy Kuby je podle oficiálního prohlášení především podpořit akademické a kulturní vazby mezi zeměmi, ale návštěva se bude věnovat i otázce zemědělství, či podnikání mladých lidí. Pár se chystá položit věnec k pomníku kubánského národního hrdiny Jose Martiho a rovněž se zúčastní oficiální večeře prezidenta Kuby, Miguela Diaz-Canela.

Do Karibiku za odpočinkem a exotikou – to je nabídka pro vás

Zatímco Princ Charles a Vévodkyně Camilla se i přes některé méně oficiální části programu do Karibiku podívají pracovně, vy si můžete Karibik užít během své luxusní dovolené. A klidně se vydat po stopách britského královského páru. Karibik vás uvítá v rámci ostrovů ve Velkých Antilách, v Malých Antilách i na Bahamských ostrovech. Během jedné dovolené však Karibik poznat nejde. Když si ale jako ochutnávku dopřejete jednu z oblastí, do dalších se budete těšit třeba hned na přesrok. Vůním a chutím Karibiku se odolává jen stěží.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím