Keňa

Dovolená v Keni

Líbí se vám? Napište nám!
Toužíte po trošce lehkého adrenalinu? Potom jste tu správně! Keňa ztvárňuje vše, co si představíte pod pojmem Afrika - tady začíná SAFARI. 

Základní informace

Země národních parků

Keňská republika je přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu. Sousedí na západě s Ugandou, na severozápadě s Súdánem, na severu s Etiopií,na východě se Somálskem a na jihu s Tanzanií. Keňa je známá svými národními parky v savaně a velkou vůlí lákat zahraniční turisty. Země je prezidentskou republikou. Keňa je pojmenována po hoře Mount Kenya, která se nachází uprostřed státu. V Keni je celkem 35 národních parků a rezervací, u Indického oceánu jsou písečné pláže.

Kdy cestovat do Keni?

Na severu a severovýchodě jsou pouště a polopouště. U pobřeží je podnebí horké a vlhké. Období dešťů zde převládají v březnu, dubnu, květnu, listopadu a prosinci. Nejteplejšími měsíci je únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec. Teploty se u Indického oceánu pohybují okolo 30 °C, Mombasa průměrně 29 °C. Na severu teploty přesahují 35 °C. Do Keni se cestuje po celý rok.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po odjezdu a platné vstupní nebo tranzitní vízum. Vízum se vyřizuje po příletu na letiště po vyplnění příslušných formulářů. Keňa je země s endemickými oblastmi výskytu žluté zimnice a rozsáhlými malarickými oblastmi. Mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici není keňskými úřady žádán po cestujících, kteří přilétají přímo z Evropy. To však neznamená, že by očkování proti této nemoci nemělo své opodstatnění. Před odjezdem se doporučuje kontaktovat hygienicko-epidemiologickou stanici, která může upřesnit podmínky dalšího očkování. Před nástupem cesty začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučí. Povinně není vyžadováno žádné očkování, ale doporučuje se nechat očkovat i hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Spolu s místním partnerem jsme schopni naplánovat Vaši cestu za jakýmkoli účelem, pro jednotlivce i skupiny. Jednotlivé akce jsme rovněž schopni organizovat na území celé Jižní Afriky.

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím