Kombinace 2 ostrovů Sao Vicente a Sao Antao

****

Sao Vicente

Líbí se vám? Napište nám!
Kapverdy, skrytý poklad Atlantiku. Během 8 denního zájezdu poznáte 2 krásné a rozdílné ostrovy, na které budete dlouho vzpomínat.

Informace o zážitku

01.DEN MINDELO, SÃO VICENTE

Příjezd do ostrov Sao Vicente
Známý jako "Malá Brazílie" díky jeho karnevalovým nocím patří ostrov k nejvíce temperamentním z kapverdského souostroví. Je předním místem hudebníků a malířů,  nabízí bohatý noční život a dobře známý karneval.
Večeře a nocleh v  OASIS PORTO GRANDE HOTEL.

02.DEN    MINDELO / SALAMANSA ( 25 Km / 30 Min )

SALAMANSA / BAÍA DAS GATAS ( 05 Km / 10 Min )
BAÍA DAS GATAS / MONTE VERDE ( 10 Km/20 Min )
MONTE VERDE / MINDELO ( 20 Km / 25 Min )

SNÍDANĚ V HOTELU.
Po snídani procházka městem, jenž je plné barevných koloniálních domů, v portugalském stylu. Socha Discovery -postavena na památku  Lusitania, hydroplánu pilotovaného Gago Coutinho a Sacadura Cabral, který přelítal Atlantik v roce 1922 a zastavoval se v Mindelu.Dále uvidíte repliku zmenšené Belémské věže Lisabonu.

Navštivíte krytý rybí a zeleninový trh v Mindelu. Odjezd na sever ostrova.
Zastávka před domem Cesária Évora, který je součástí kapverdské kultury.
Odjezd do Baía das Gatas(velký přírodní bazén) vesnické zátoce s pláží, která rozděluje klidné a křišťálově čisté moře od bouřlivého Atlantiku. Každý rok se zde koná slavný hudební festival, který spojuje lidi ze všech ostrovů I z několika  cizích zemí. Zastávka v v rybářské vesnici Salamansa a následně v Calhau.
Oběd na terase restaurace Serenata, kde si můžete pochutnat na velice chutném jídle. Můžete navštívit 700 m vysokou horu Monte Verde,z jehož vrcholu je nádherný výhled na záliv Porto Grande a ostrovy Santa Luzia a São Nicolau.
Návrat do hotelu, večeře a nocleh v OASIS PORTO GRANDE.

03.DEN    MINDELO   PORTO NOVO ( 01H jízdy trajektem)
PORTO NOVO /  PICO DA CRUZ  ( 20 Km / 30 Min )
PICO DA CRUZ /RIBEIRA GRANDE( 15 Km /20 Min )
RIBEIRA GRANDE /PONTA DO SOL(05 Km /10 Min )
PONTA DO SOL / PORTO NOVO   (20 Km / 30 Min)

OSTROV SANTO ANTÃO

SNÍDANĚ V HOTELU.
Po snídani odjezd do přístavu v Mindelu, nalodění na trajekt a plavba na magický ostrov of Santo Antão. Odjezd směr k hoře Pico da Cruz, která se tyčí do výšky 1300- 1600 m.n.m., kde najdete borové lesy a stormy eukalyptu.
Pokračování směrem k Ribeira Grande, návštěva kostela z roku 1595, který byl přeměněn na katedrálu v roce 1755 biskupem Rosáriem Jacinto.Odjezd do okouzlující rybářské vesnice Ponta do Sol, s barevnými domky.Pokračování slavným údolím Paul, nejzelenější částí ostrova, díky polím cukrové třtiny, banánovníkům a kávovým polím. Oběd u pana Costy, kde žije po sobě již několik generací. Ochutnáte slavný pokrm "cachupa», typické jídlo z přísad pěstovaných na místě.
 Návštěva jeho farmy  (pěstuje zde cukrovou třtinu a tropické ovoce ...). V malé chýši můžete pozorovat ,jak vyrábí a  peče kávu. Chuť kávy pana Costy je považována za jednu z nejlepších na světě.
Příjezd do Porto Novo. Možnost navštívit místní mši.
Večeře a nocleh v Santantao ART RESORT 4 *
 
04.DEN    PORTO NOVO / RIBEIRA PATAS ( 15 Km / 20 min )
RIBEIRA PATAS / LAGEDOS         ( 25 Km / 30 min )   
LAGEDOS / TARRAFAL       ( Pick Up / 03 H 00

SNÍDANĚ V HOTELU.

Po snídani odjezd do Ribeira das Patas, jejichž údolí je ohraničené vertikálně rostoucími útesy. Pokračování do Lagedos. Návštěva Babylonie-projekt pro rozvoj společnosti místního zemědělství, jejímž cílem je snížit vylidňování venkova. Možnost nákupu džemů, likérů, čaje, kávy. Během oběda ochutnáte místní speciality.
Pokračování do  Tarrafal, panenského místa na úpatí hor, které je považované  za ráj na zemi (mobilní telefony zde nefungují). Obec je  obydlena pouze rybáři a zemědělci.
Klidné a teplé vody lákají v období od ledna do března velryby , želvy zde najdete na podzim a pozorovat delfíny můžete v průběhu celého roku.
 Přesun do domu Djo Rosa, kde objevíte způsob života místních lidí. Fishpicnik (večeře) na pláži. Místní hudebník vám zahraje na  kytaru tradiční kapverdské písně. Nocleh v domě.

05.DEN  TARRAFAL / PORTO NOVO ( budíček  ve 3 H RÁNO!!!)

SNÍDANĚ V HOTELU.
Ráno bude organizované dle fyzické kondice účastníků výletu (výběr ze 2 výletů)
 
1)    VÝŠLAP NA HORU MONTE TRIGO
Vice jak 3h výšlap na horu Monte Trigo. Návštěva pláží. 
Příjezd do Monte Trigo
Navštěva rybářské vesnice, která vám nabízí výjimečný pohled na nejvyšší horu Santo Antao a Tope Coroa, s vrcholem přes 1900 m.

2)    LODNÍ VÝLET A LOV HUMRŮ
Návštěva Tarrafal. 2 h plavba na lodi běhěm které se budete moci vykoupat v tyrkysové vodě nebo si zkusit chytnout rybu. Tradiční oběd-humr, který patří k národnímu pokrmu. 

 Večeře a nocleh v hotelu SANTANTÃO ART RESORT 4*

06.DEN    PORTO NOVO / LAGOA ( 20 Km / 40 Min )
    LAGOA / ESPANADA    ( 05 Km / 10 Min )
    ESPANADA / PEDRACYN  ( 20 Km / 25 Min )
    PEDRACYN / PORTO NOVO  ( 20 Km / 25 Min )

SNÍDANĚ V HOTELU.
Odjezd směr Lagoa- Corda podél scénické silnice. Návštěva místní školy.  Pokračování směr Espanada (cca 1h), do starobylého kráteru.
Pokračování do Pedracyn. Tradiční oběd na farmě ve vesnici Pedracyn s výhledem do hor. Návrat do  Porto Novo se zastávkou u původních tardičních domků
 "Nuna" s ochutnávkou  grogu, který se vyrábí z třinového cukru.
Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

07.DEN    PORTO NOVO   MINDELO  ( 01H plavba lodí )
MINDELO / SÃO PEDRO  ( 20 Km / 40 Min )

OSTROV SÃO VICENTE

SNÍDANĚ V HOTELU.
Transfer do přístavu Porto Novo a plavba trajektem na ostrov  São Vicente. Transfer do hotelu. VOLNÝ PROGRAM, PLNÁ PENZE. NOCLEH V HOTELU FOYA BRANCA HOTEL 4*

08.DEN     SAO VICENTE

SNÍDANĚ V HOTELU.
Transfer na letiště, asistence a odlet zpět do Evropy.

CENA JE PLATNÁ PŘI NAPNĚNÍ SKUPINY 5-8 OS.

 

Váš pobyt lze samozřejmě naplánovat i zcela individuálně.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím