Kombinace Bhútán a Nepál

Bhútán

Líbí se vám? Napište nám!
Hluboká mystika, drsný život a národní štěstí v Bhutanu v kombinaci s trekem v Nepálu vytváří dokonalou harmonii a nezapomenutelné zážitky. Doporučený termín září/říjen.

Informace o zážitku

1.den - Kathmandu

Přílet, přivítání na letišti zástupcem místní CK, transfer do hotelu, základní informace o cestě, zahajovací společná večeře.

2.den - Kathmandu

Výlet za poznáním kulturního dědictví tohoto místa (chrámy, stupy). Uvidíte zde různorodou směs historie, etnického původu, náboženství i pulzujícího moderního bydlení. Místní partner zatím vyřídí víza do Bhutanu.

3.den - Bhaktapur

Návštěva tohoto starého pohádkového města – slavné starověké umění a architektura. Oběd na místní ekofarmě, po té návrat a závěrečné přípravy na cestu do Bhutanu. Cestou zastávka v Patanu.

4.den - Thimpu

Po snídani transfer na letiště v Kathmandu – Paro (4 000 m n.m.), vysoké hory táhnoucí se na západ od Bhutanu tvoří nezapomenutelné pohledy během letu. Po přistání transfer do Thimpu (2h jízdy), cestou návštěva chrámu Tamchhog Lhakhang (postaven slavným Than g Tong Gjalpem – budhistický učenec a mimo jiné i průkopník stavebního inženýrství na přelomu 13. a 14. století). V Thimpu návštěva institutu (Zorig Chusum Institute) – přestavující 13 tradičních umění a řemesel, továrnu na ruční výrobu papíru, muzeum textilií, muzeum folklorního dědictví – všechny tyto instituce byly založeny Jeho veličenstvy a královskou rodinou. Návštěva královského hradu Tashichho Dzong - Buddhistický klášter a chrám, sídlo civilní vlády (úřad, vládnoucí spolu s královským majestátem od vzniku monarchie v roce 1907).

5.den - Thimpu, Trongsa

Ranní návštěva místního trhu (čerstvé produkty) v rámci kterého je možnost shlédnout soutěž v lukostřelbě (bhútánský národní sport). Po té pěší výlet ke klášteru Cheri (2h tůra), následuje klášter Thangtong Dewachen, návštěva mini Zoo v nadm. v. 4000m – zástupci různých druhů zvířat vč. Takin (národní zvíře), prohlídka královské stupy/hrobky (tibetsky čhorten). Po té krajinou hor (krásné panoramatické výhledy), průsmykem Dochula (3 000m. nad. v.) směr Trongsa (cca 6h jízdy). Trongsa je bývalé hlavní město pro zimní období (před Thimpu).

6.den - Trongsa, Punakha

Ráno návštěva monumentálního hradu Trongsa – lůna královské rodiny a jednoho z nejpůsobivějších míst v Bhútánu. Cestou do Punakhy zastávka v městečku Wangdue Town – se svými malými příbytky podél cesty a klášterem na vršku nad soutokem dvou řek (Wangdue Dzong).

7.den - Punakha, Paro

Ranní výstup ke klášteru Kham Sum Yule Lhakhang, poté návštěva hradu Punakha Dzong – Palác velikého štěstí umístěn mezi řekami Mo Chu (žena) a Pho Chu (muž). Chrám Chimi Lhakhang – postaven lamou přezívaným „božský šílenec", který budhismus šířil pomocí sexu, vína a zpěvu a dalších „obscéností". Po té přesun do údolí Paro.

8.den - Punakha, Paro

Brzy ráno výstup na jedno z nejsvětějších míst v Bhútánu – klášter Taktshang zvaný Tygří hnízdo. Klášter je zavěšen na strmém žulovém útesu s výhledem na údolí a jediné co zde uslyšíte je vítr a modlitby mnichů. Po té návštěva Národního muzea v budově Ta Dzong (bývalá strážní věž, sloužící v 17. stol. k obraně proti možné invazi Tibetu) a v pevnosti (hradu) Paro Rimpung Dzong (dějiště filmu Malý Budha). Kichu Lhakhang - jeden ze dvou nejposvátnějších a nejstarších chrámů v Bhútánu (postaven v 7. století tibetským králem Songtsen Gampo)

9.den - Paro, Kathmandu

Brzká snídaně, po té transfer na letiště a odlet zpět do Nepálu (Kathmandu).

10.den - Pokhara, Dhampus

Po snídani půldenní přejezd do Phedi, po té 2 – 3 h výstup přímo do Dhampusu (jedny z nejhezčích pohledů na Himaláje), nocleh ve vesnici.

11.den - Dhampus, Landruk

Trek začíná brzy ráno po snídani mírným stoupáním až k Deurali, po té sejdete dolů přes visutý most směr Landruk, zde nocleh.

12.den - Landruk, Ghandruk

Trek pokračuje podél řeky Modi Khola s výhledem na jižní tvář Annapurny. Tato příjemná cesta odkrývá pohledy nejen na úchvatné panorama hor ale i okolní vesničky regionu Gurung. Cílem bude největší z vesnic Ghandrug – zdejší obyvatelé mají velké uznání za statečnost svých vojáků sloužící v Britské armádě.

13.den - Ghandruk, Banthati

Po snídani budete pokračovat v toulání se místní krajinou – panorama Mt. Machhapuchre, jižních svahů Annapurny a Himchuli i poznávání kultury zdejších obyvatel. Směrem k Tadapani projdete lesem (v jarní sezoně jsou zde rozkvetlé rododendrony),kde vás mohou překvapit i místní opice (Langurns). Nocleh v Banthati.

14.den - Banthati, Ghorepani

Dnes vás čeká nejvyšší bod na trase v nadm. v. 3 400m, po té klesání s výhledem na krásný Poon hill, oběd v Deurali a po té příjemnou cestou do Ghorepani, nocleh.

15.den - Ghorepani, Tatopani

Brzy ráno (před východem slunce) výstup na Poon hill odkud uvidíte nezapomenutelné panorama probouzejících se vrcholů místních velikánů. Poté sestup zpět do Ghorapani a zasloužená snídaně. Po snídani pokračujete směrem do Tatopani – koupel v místních horkých pramenech, které léčí tělo (zaslouženě po 7 denním treku) i mysl, nocleh.

16.den - Tatopani, Pokhara

Po snídani rozloučení s místním panorama a transfer (auto/minibus) zpět do města Pokhara. Nocleh.

17.den - Pokhara, Kathmandu

Vnitrostátní let Pokhara – Kathmandu, večer odlet zpět do ČR.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím