Kostarika

Dovolená na Kostarice

Líbí se vám? Napište nám!
Kostarice se nepřezdívá "Zahrada Střední Ameriky" jen tak. Místní příroda a národní parky Vás ohromí!

Základní informace

Zahrada Střední Ameriky

Kostarika leží na Středoamerické šíji mezi Nikaraguou a Panamou a Karibským mořem a Tichým oceánem. Země nazývaná "Zahrada Střední Ameriky" je proslulá svými přírodními krásami. Na karibském pobřeží se tropický les střídá s mangrovníkovými bažinami. Páteř země tvoří horská pásma Kordiller s velkým množstvím vulkánů, z nichž některé jsou ještě činné. V zátokách na pacifickém pobřeží byla vybudována turistická střediska ze kterých se pořádají výpravy do nitra Kostariky. Kostarická flóra a fauna jsou mimořádně zajímavé. Žije zde víc ptačích druhů než na severoamerickém kontinentu, víc motýlů než v Africe a vyskytuje se zde přes 12 000 rostlinných druhů.

Nejnavštěvovanějším místem je hlavní město San José, aktivní sopka Poás, Národní park Chirripó, Národní park Cahuita, nejstarší město Cartago a karibské město Limón.

Kdy cestovat do Kostariky?

Kostarika leží v tropickém a subtropickém pásmu. Průměrné roční teploty pobřeží se pohybují mezi 32 °C, ve vnitrozemí jsou teploty okolo 17 °C. Období sucha trvá od prosince do dubna, období dešťů od května do listopadu. Nejvhodnější období na cestování je prosinec až duben.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum není potřeba při pobyt do 90 dní. Očkování není povinné, doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a břišnímu tyfu.

Na vyžádání Vám rádi zpracujeme poznávací zájezd např. po národních parcích.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím