KOSTARIKA –pestrý mix kontrastů

Kostarika

Líbí se vám? Napište nám!
8 denní poznávací okruh, během něhož navštívíte Národní park Tortuguero u Karibského pobřeží, sopečnou oblast Arenal a tropický deštný prales Manuel Antonio u Tichého oceánu.

Informace o zážitku

Jak již název napovídá, tento balíček vám ukáže od všeho trochu. Namíchaná směs nejkrásnějších a turisticky nejnavštěvovanějších míst na Kostarice.

1. den San José
Odlet z Prahy či jiného evropského letiště na Kostariku. Přílet do hlavního města San José v podvečerních či večerních hodinách. Přivítání na letišti se zástupcem místní CK (v AJ), transfer do hotelu poblíž letiště. Nocleh.
2. den   San José-Tortuguero
Brzký ranní odjezd z hotelu. Během cca 100 km trasy budete projíždět NP Braulio Carrillo se zastávkou na tradiční snídani, která se skládá z pečených banánů, fazolí a rýže. Mimo jiné se dozvíte o pěstování banánů a jeho zpracování. Na molu se nalodíte na dvouhodinovou plavbu po přírodních kanálech obklopených tropickou vegetací. Welcome drink po příjezdu, oběd v tropickém resortu, odpolední návštěva vesnice Tortugero na pobřeží Karibského moře, večeře.

3. den  Tortuguero
Po velmi brzké snídani prohlídka odlehlejších kanálů NP Tortugero v malých otevřených člunech s pozorováním místní fauny a flory. Oběd. V odpoledních hodinách pěší procházka džunglí s průvodcem po vyznačených stezkách. Večeře.

4. den  Tortuguero-Arenal
Snídaně v resortu a následný transfer lodí zpět k přístavu.  Přesun do sopečné oblasti k vulkánu Arenal. Cestou oběd v místní restauraci, ubytování v hotelu s termálními prameny a skvostným výhledem na stále aktivní vulkán Arenal.

5. den  Arenal
Snídaně v hotelu, dopoledne volný program. Z doporučených aktivit: jízda na koních, kolech či návštěva jeskyní Venado. HOT TIP: Canopy Tour v deštném pralese Arenal. Ať už si vyberete vysuté mosty šplhající až do výšky 750m nebo zipové dráhy Sky Trek, během nichž můžete dosáhnout rychlosti až 70km/h, čeká vás zaručeně adrenalinové dobrodružství!!  Odpoledne výlet k sopce Arenal a jejího okolí, následná návštěva horkých pramenů v Tabacon Hot Spring Resort s večeří, návrat do hotelu.

6. den  Arenal-Manuel Antonio

Po snídani transfer k centrálnímu pacifickému pobřeží, do oblasti Manuel Antonio, jež charakterizuje velmi horké a vlhké podnebí, teplé moře po celý rok a hlavně rozmanitost fauny a flory. Ubytování v hotelu u pobřeží.

7. den  Manuel Antonio**

Snídaně v hotelu. Dopolední návštěva Národního parku Manuel Antonio s průvodcem. Park kombinuje deštný prales, nejkrásnější pláže a korálové útesy. Je domovem několika opic (Malpa kapucínská, Vřešťan pláštíkový a Kotul rudohřbetý), lenochodů (dvou a tříprstý), leguánů, mývalů, nosálů, ale také hlodavců jako jsou Aguti zlatí.

Aby nebylo té pestrosti málo, sídlí zde více jak 350 druhů ptactva vč. roztomilého a nejbarevnějšího,,plyšáka" Tukana. Ostatní plazy a obojživelníky je už složitější spatřit bez upozornění lokálního průvodce.  

 8. den  Manuel Antonio-San José**

Snídaně v hotelu. V poledne transfer zpět do San José. Ubytování a nocleh. 

 9. den   San José

Snídaně. Volno do odjezdu. Den si můžete zkrátit nákupem suvenýrů, ke kterým nesmí chybět místní kostarická káva.  Odpolední transfer na letiště.

** Zde doporučujeme prodloužení pobytu u moře o cca 4-5 dní.

Minimální počet osob: 2

Ubytování lze realizovat v hotelech kategorie 3-4*, ecolodge nebo luxusních resortech se snídaní (v oblasti Manuel Antonio).

V nabídce také široká škála ať už poznávacích, sportovních či adrenalinových aktivit.  Rádi Vám připravíme program na míru.

 

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím