Která část Sardínie je nejkrásnější?

Sardínie, italský ostrov plný malebných pláží, krystalicky čistého moře a okouzlujících horských scenérií, je ideálním cílem pro milovníky přírody a dovolené u moře. Pokud se chystáte na Sardínii a váháte, kam se vydat, máme pro vás pár tipů. Zde je přehled nejkrásnějších částí ostrova, které byste neměli vynechat.

Costa Smeralda: Objevte nejznámější a nejluxusnější část Sardínie

Jde o jedno z nejluxusnějších letovisek na Sardínii. Nachází se na severovýchodě ostrova a je známá svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a azurově modrým mořem. Costa Smeralda láká návštěvníky svou krásou a nabízí luxusní hotely, vyhlášené restaurace a exkluzivní obchody.

Alghero: Katalánský šarm a malebná atmosféra na západním pobřeží

Toto malebné pevnostní město na západním pobřeží Sardínie kombinuje italský a katalánský vliv, což dává městu jedinečnou atmosféru. Alghero je známé svou promenádou, která nabízí úchvatné výhledy na moře, a historickým centrem s úzkými uličkami a památkami. Pláže v okolí Alghera jsou také nádherné, ať už se jedná o skalnaté zátoky nebo písčité pláže.

Costa Paradiso: Odlehlé pláže a skalnaté zátoky na severním pobřeží

Pokud hledáte odlehlé a nedotčené pláže, Costa Paradiso je tím pravým místem pro vás. Tato oblast se nachází na severním pobřeží Sardínie a je proslulá svými skalnatými útvary a malebnými zátokami. Přírodní bazény a skalní útvary vytvářejí jedinečné místo pro potápění a šnorchlování. Zde si můžete užít klid a krásu nedotčené sardinské přírody.

Costa Verde: Divoká příroda, rozlehlé pláže a klidná atmosféra na západním pobřeží

Pokud jste milovníkem divoké přírody a nádherných pláží obklopených písečnými dunami, Costa Verde by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Sardínie a je známá svými rozlehlými plážemi obklopenými horskými lesy a bujnou vegetací. Přírodní rezervace Piscinas je jedním z vrcholů Costa Verde, s neuvěřitelnými písečnými dunami a klidnou atmosférou, která vás ohromí.

La Maddalena: Výlet na souostroví plného křišťálově čisté vody a nedotčených pláží

Pokud se chcete vydat na výlet do souostroví, navštivte La Maddalenu. Toto malebné souostroví je umístěné na severovýchodním pobřeží Sardínie a je známé svou krásně čistou vodou, skalnatými útesy a nedotčenými plážemi. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrovy a jejich krásu, nebo se jen tak procházet po přístavním městečku La Maddalena a ochutnat místní speciality.

Ostrov přírody, historie a pěší turistiky

Kromě svých úchvatných pláží a křišťálově čistého moře zde naleznete i ráj pro pěší turistiku. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších pěších treků na ostrově je oblast Golfo di Orosei e del Gennargentu. Tato oblast je domovem nádherné přírody, dramatických skalních útesů a malebných horských vesnic.

Pro milovníky turistiky nabízí Golfo di Orosei e del Gennargentu nekonečné možnosti prozkoumávání. Můžete si vybrat z různých tras a stezek, které vás provedou úchvatnými scenériemi a překrásnou divočinou. Jednou z nejvyšších hor na Sardínii je Punta La Marmora s nadmořskou výškou 1 834 metrů. Při pěší turistice zde můžete zažít vzrušující výstup a být odměněni dechberoucím výhledem na okolní krajinu.

Kromě přírodních krás nabízí Golfo di Orosei e del Gennargentu také návštěvu tradičních horských vesnic, z nichž nejznámější je Orgosolo. Tato malebná vesnice je známá svými unikátními malbami na domech. Malby vyjadřují historii msty za banditismus, který přetrvával na ostrově až do 20. století. Procházení uličkami Orgosola je jako cesta do minulosti a umožňuje vám poznat bohatou historii a kulturu Sardínie.

Prozkoumejte celou Sardínii a objevte její jedinečnost mimo vyšlapané cesty

Každá část Sardínie má své jedinečné kouzlo a nabízí nádherná místa k objevování. Bez ohledu na to, kterou část ostrova si vyberete, budete ohromeni jeho krásou, pohostinností místních obyvatel a bohatou historií. Sardínie je země, která vás okouzlí svými přírodními poklady a výtečnými podmínkami pro dovolenou u moře.

Pamatujte, že nejlepší způsob, jak prozkoumat Sardínii, je vydat se mimo populární turistické trasy a objevovat skrytá místa a autentickou kulturu ostrova. Nechte se unést krásou Sardínie a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky na tento nádherný italský ostrov.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím