Které asijské destinace se konečně otevřely?

Milovníci Asie se konečně dočkali a mohou cestovat téměř bez omezení jako před pandemií. Dokládání bezinfekčnosti bylo ještě před pár měsíci povinností stejně jako předkládání pasu. Nyní snad už vše směřuje k normálu. Situace se sice mění, ale s našimi lokálními partnery na tyto změny a doporučení pružně reagujeme.

Japonsko

Počínaje 10. červnem mohou cestovatelé z 98 zemí navštívit Japonsko. Jednotlivé země jsou rozděleny do tří barev, kdy modrá, kam spadá i Česká Republika, je nejméně restriktivní barvou, co se podmínek vstupu týče. V praxi to znamená, že Japonsko mohou navštívit všichni bez rozdílu (očkovaní i neočkovaní) jen s PCR testem před odletem (ne starším 72h) a mít sjednané cestovní pojištění kryjící COVID. Podmínkou ovšem zůstává, že poznávací okruhy musí být realizované přes místní CK, to s průvodcem.  

Barma

Myanmar (Barma) je nyní oficiálně otevřena pro cestování. Turisté by měli disponovat očkovacím průkazem, ale také PCR testem ne starším než 72h. Dalším požadavkem je místní cestovní pojištění zahrnující Covid a léčebné výlohy ve výši 25 000 USD. Po příletu se každý podrobí měření teploty a dalšímu PCR testu (na vlastní náklady) a musí sečkat v hotelu do 2.dne.

Laos

Laos je otevřený bez karantény, testování a jiných cestovních omezení pro očkované cestující, zatímco neočkovaným cestujícím stačí provést rychlý antigenní test, ne starší 48h. Vše ostatní včetně víz a vstupu se vrací k normám z doby před Covidem, i když vízum při příjezdu je nyní zpoplatněno 40 USD na osobu.

Indonésie

Země je plně otevřena cestování a upustila od všech požadavků na testování očkovaných cestujících. Také byla zrušena povinnost nosit roušky v nepřeplněných venkovních prostorách. Stále se vyžadují uvnitř. Očkovaní se tedy musí prokázat očkovacím dokladem, který nahrají do speciální aplikace. Dále se doporučuje mít sjednané zdravotní pojištění kryjící COVID. Donedávna byl tento požadavek podmínkou. Neočkovaní jdou do 5 denní karantény.

Vietnam

Vietnam je nyní plně otevřen cestovnímu ruchu bez testování, karantény a cestovních omezení bez ohledu na status očkování. Vietnam také umožňuje bezvízový vstup po dobu 15 dnů pro občany 13 zemí (ČR mezi nimi není) a e-víza pro občany 80 zemí (vč. ČR).

Kambodža

Také Kambodža je plně otevřena pro očkované cestující a to bez karantény, testování, nebo požadavku na povinné cestovní pojištění. Neočkovaní stále musí do karantény.

Malajsie

Malajsie je plně otevřena očkovaným cestovatelům a to bez testování, karantény, bez požadavků na pojištění, bez sledování kontaktů a bez používání roušek ve venkovních prostorech.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím