Letní kampaň emirátu Ras Al Khaimah láká na volné vstupenky a bezplatné PCR testy

Stále probíhající letní akce nejsevernějšího emirátu Ras Al Khaimah láká na 40% slevu na vstupné do zábavních parků v Dubaji (Dubai Parks & Resorts), včetně přepravy shuttle busem až do 15.09.2021.

Letní promoakce pokračuje

V rámci kampaně turistické agentury pro místní rozvoj získají hosté, kteří si zarezervují alespoň 3 noci v jednom z partnerských hotelů v Ras Al Khaimah (hotely, které se podílí na promo akci najdete i na našem webu), slevu 40% na vstupné do zábavních parků v Dubaji vč. přepravy. Navíc každý ubytovaný host obdrží stírací los se zaručenou výhrou. K nim patří slevy či volné vstupenky na atrakce v Ras Al Khaimah, spolu se slevami do místních restaurací, či volné vstupenky do zábavních parků v Dubaji (Dubai Parks and Resorts – LEGOLAND, the LEGOLAND Waterpark, Motiongate or Bollywood Park).


PCR testy do 30.09.2021 zdarma!
Spolu s letní kampaní se Ras Al Khaimah vyzbrojilo dalším lákadlem v podobě bezplatného testování před odjezdem domů. Nabídka PCR testů je platná až do 30. září 2021 pro zahraniční turisty, kteří v Ras Al Khaimah přenocují více než 2 noci. Poukaz na bezplatný test získají návštěvníci ve svém hotelu.

Proč jet do Ras Al Khaimah
Září je ideálním obdobím pro návštěvu, kdy se teploty drží stále přes 30°C. Od října do prosince si pak na své přijdou milovníci teplých, ale ne horkých dnů, během nichž se dá podniknout spousta venkovních aktivit. Ras Al Khaimah je klidnějším a tradičnějším emirátem oproti ostatním. Místní kuchyně nabízejí arabské speciality, z nichž za ochutnání rozhodně stojí hummus, lilková pomazánka, kibbe a vynikající jehněčí.

Oblíbené hotely v Ras Al Khaimah:

Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort
Waldorf Astoria
Rixos Bab Al Bahr
DoubleTree by Hilton Resort & Spa Marjan Island

Nejdelší zipline na světě-jedině v Ras Al Khaimah
Jelikož je RAK tvořen především horami (pohoří Hajar s nejvyšším vrcholem Jebel Jais má úctyhodných 1934 m.n.m.), je ideálním místem pro adrenalinové nadšence! Tím největším zážitkem je bezpochyby jízda na nejdelší ziplinové dráze světa. Díky délce 2,8 km se tak zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Dalším lákadlem je výstup na Jebel Jais po cestě „via ferrata", nezapomenutelný piknik v horách, nebo jeep safari spojený s noclehem v pouštním kempu. Každopádně je z čeho vybírat!!

Emiráty patří k nejbezpečnějším zemím světa
Podle magazínu Global Finance byly letos Spojené Arabské Emiráty zařazeny na 2. místo nejbezpečnějších míst na světě (Island je na první příčce). Dokonce ženy, které se rozhodnout cestovat do Emirátů, vč. Ras Al Khaimah, se nemusí obávat o svou bezpečnost. Zahalení nepodléhá restrikcím, ale samozřejmě je třeba respektovat kulturní odlišnosti.


Co je dobré vědět na závěr
Do Emirátu Ras Al Khaimah lze cestovat se společností Emirates, Fly Dubai či Smart Wings(od října 2021) s příletem do Dubaje a následně další hodinovou jízdou pozemní cestou. Před odletem je nutné si zajistit víza a prokázat se negativním PCR testem, ne starším více než 72 hodin před nástupem do letadla. Nutnost vyplnění zdravotního formuláře, další bezplatný PCR test po příletu. Samozřejmostí je kvalitní cestovní pojištění kryjící COVID a karanténu. Veškeré atrakce, pláže, restaurace a kavárny jsou otevřené a podléhají přísným hygienickým normám. Nošení roušek a sociální distancování ve veřejných prostorech je samozřejmostí.


Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím