Madeira s příchutí adrenalinu

Madeira

Líbí se vám? Napište nám!
Chcete zažít trochu adrenalinu? Milujete pěší túry, jízdu na kole nebo jste vždycky chtěli zkusit Jeep safari? Pak je Madeira s příchutí adrenalinu přímo pro Vás! Doporučený termín - celoročně!

Informace o zážitku

1.den - odlet z ČR na Madeiru

Odlet z Prahy Ruzyně do Funchalu. Přivítání zástupcem místní CK, privátní transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2.den - Funchal

Dopolední prohlídka Funchalu spojená s ochutnávkou vína v Old Blandys nebo Oliveiras, oběd v restauraci v přístavu, odpolední prohlídka tropické či botanické zahrady (individuálně). Návrat do hotelu, nocleh.

3.den - horská kola, Levada Pico Arriero – Pico Ruvio

Po snídani půjčení horských kol a výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Pico Arrieiro (1 862m nad m.), vrcholovou odměnou vám budou nezapomenutelné výhledy na ostrov, po té sjezd zpět do hotelu. Zbytek dne volný.

Pokud vás nelákají horská kola, můžete podniknout zhruba 4 hodinový výstup z hory Pico Arrieiro (1 818m nad m.) na Pico Ruvio (1 862m nad m.) – centrálním masivem projdete mezi dvěma nejvyššími vrcholy. Tato oblast je součástí sítě Natura 2000 a najdete zde jak hnízdiště vzácných druhů dravců, tak stovky let staré stromy. Zbytek dne volný.

4.den - Santana, Jeep safari – 50% off road

Celodenní výlet do východní části ostrova – malebná vesnice Santana a její typické chaloupky s doškovými střechami. Po snídani výjezd na nejvyšší bod ostrova Pico Arrieiro (1862 m. nad m.) odkud jsou překrásné výhledy. Poté sjezd do Ribeiro Frio – zde krátká leváda před obědem, který následuje ve vesnici Santana. Odpoledne zastávka na další z krásných vyhlídek Ponta do Sao Lourenco s majákem na nejvýchodnějším cípu ostrova. Na závěr Machico, kde najdete mimo jiné i krásnou pláž s bílým pískem (v případě časových možností a dobrého počasí možné koupání). Poté návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5.den - Leváda Caldeirao Verde

Leváda Caldeirao Verde – náročná leváda jen pro ty, co se nebojí výšek! Levada se nachází v přírodním parku Queimadas a začíná v oblasti Santany (990m nad m.). Je to vlastně pozoruhodné umělecké dílo postavené v 18. století. Protéká jím voda stékající z nejvyšších hor Madeiry. Začátek je u hlavního koryta říčky Caldeirão Verde, pak prochází strmými útesy a horami a končí v oblasti vesničky Faial, kde se voda používá k zavlažování zemědělských pozemků. Leváda prochází čtyřmi tunely a koryto říčky Caldeirão Verde je místy až 100 metrů přímo pod vámi. Délka 12 km, doba chůze cca 4 – 5h. Poté návrat do hotelu, volno po zbytek dne.

6.den - volný den

Volný den, během kterého si můžete užívat sladkého nicnedělání či vybrat z několika akčních možností – můžete si půjčit mořské kajaky, vyzkoušet surfing či windsurfing. Okolní hory nabízejí také skvělý canyoing. K dispozici je vám rovněž řada hotelových sportovišť.

7.den - Porto Moniz, Jeep Safari – 50% off road

Celodenní výlet do západní části ostrova – Porto Moniz s obědem a krásným koupáním v přírodních bazéncích tvořených zvláštními skalními útvary (v případě dobrého počasí). Cesta začíná malebnými vesnicemi – Camara de Lobos (rybářská vesnička s balkónem Sira Winstona Churchilla), Ribeira Brava a Sao Vicente (vesnička schovaná za skálou). Poté návštěva Porto Moniz spojená s obědem. Odpoledne se cestou zpět do Funchalu zastavíme na plošině Paul da Serra a na místě zvaném Encumeada, kde je vyhlídka na obě strany ostrova. Na závěr Cabo Girao – druhý nejvyšší útes světa (580m). Večeře a nocleh v hotelu.

8.den - Levada Rabacal

Hned po snídani transfer k jedné z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře. Nachází se v západní části ostrova a je přístupná přes náhorní plošinu Paul da Serra. V podstatě jde o 2 krátké levády, které vedou zalesněným údolím – cestou uvidíte krásné výhledy a zhruba v polovině vodopád Risco a jezírka s mnoha malými vodopády. Délka 12 km, celková doba cca 6h (vč. hotelového transferu). Odpoledne individuální volno. Nocleh v hotelu.

9.den - volný den

I dnes máte možnost relaxovat či trávit čas aktivněji – vyjeďte na moře na motorových člunech a pozorujte delfíny (se kterými máte možnost se i potápět). Využijte širokou škálu sportů přímo v hotelu (vč. možnosti vyjížďky na koních či golfu). Odpoledne výlet k vyhlídce Eirra do Serrado odkud pěšky dojdete do údolí jeptišek Curral do Freiras. Večer Madeirská noc s folklórním vystoupením.

10.den - odlet z Madeiry do ČR

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

CS Madeira Atlantic Resort and Spa *****

Moderní, komfortní hotel se skvělými službami, zázemím i umístěným. Je situován na skále přímo nad oceánem, obklopen zahradou, 15 min. chůze od centra Funchalu.

Vybavení hotelu

Hotel nabízí celkem 276 plně vybavených klimatizovaných pokojů s balkonem a výhledem na oceán, přístup na internet za poplatek. Vyšší komfort naleznete ještě ve 24 suites.

V komplexu dále najdete 2 bazény (sladká i slaná voda) s lehátky a slunečníky, mola s přímým vstupem do oceánu, 3 restaurace, 4 bary, společenskou místnost s biliardy, fitness, kongresové prostory. Je rovněž skvěle vybaven pro milovníky aktivní dovolené – nabízí tenisové a squashové kurty, vícefunkční hřiště či stolní tenis. Ideální pro relax – sauna, jacuzzi, 2 kryté vyhřívané bazény, turecká lázeň, masáže, exklusivně i možnost thalassotherapie a fyzioterapie.

Sport a zábava

Věnovat se zde můžete rovněž vodním sportům (windsurfing, vodní lyže, skútry a kajaky), potápění, rybaření, parasailingu, jízdě na katamaránu. Hotel má vlastní stáje a dvě golfová hřiště Palheiro Golf (18 jamek) a Santo da Serra (27 jamek)

 

Naše doporučení na závěr

Spojte Madeiru s Lisabonem. V rámci nabízené letenky máte možnost prodloužit si pobyt až o tři dny v tomto úžasném, kosmopolitním městě. Objevte památky, kouzlo a atmosféru jednotlivých městských částí, ochutnejte místní delikatesy a večer se zaposlouchejte do procítěných tónů fada (místní hudební styl). Tuto možnost Vám velmi rádi pomůžeme naplánovat.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím