Největší akvárium v Evropě je skvělým tipem na výlet

Milujete vše, co souvisí s podmořským světem? Pak vás zajisté nadchne obří akvárium ve španělské Valencii, které je největším muzeem zabývajícím se oceánografií v Evropě. Na co se můžete těšit?

Zábavné i vzdělávací centrum

V prvé řadě vás zaujme samotná stavba v architektonickém pojetí Felixe Candely, jenž vsází na kombinaci skla, bílého betonu, vody a kovu. Celý areál je složen z několika budov a akvárií, které jako celek tvoří vědecké, vzdělávací a zábavní centrum. Rodiče rozhodně nemusí mít obavy, že se bude jednat o zábavu pouze pro děti. Naleznete zde sedm akvárií s širokým zastoupením fauny a flory ze všech koutů Středozemního moře. Chcete-li toto muzeum pro začátek navštívit alespoň virtuálně, pusťte si promo video.

Uprostřed oceánu

Pro děti i dospělé bude nezapomenutelným zážitkem procházka v sedmdesátimetrovém podmořském tunelu, jenž simuluje prostředí Atlantického oceánu. Přejdete tak od vod mírného pásu až k tropickému. Na konec tunelu navazují dvě ohromná akvária, díky nimž se rázem ocitnete v korálové oblasti Karibiku, Indického a Tichého oceánu.

Tváří v tvář žralokovi

Zcela jistě vás uchvátí návštěva největšího akvária celého oceánografického parku se sedmi miliony litry vody, jež je tematicky věnováno Atlantickému oceánu. Akvárium je rozděleno na dvě části, které spojuje 35 m dlouhý tunel, jímž se pomyslně dostanete z Bermud ke Kanárskému souostroví. V této fázi se vám nabízí možnost pozorovat různé druhy žraloků, barakudy, rejnoky, mořské úhoře a další zajímavé živočichy doslova z několika centimetrů.

Co nevynechat

Arktickou oblast s mroži a běluhami představuje velká konstrukce ve tvaru iglú, v níž nechybí kolonie tučňáků a patagonští lachtani. Z hlediště pro 2 210 diváků můžete pozorovat největší delfinárium v Evropě s pěti obrovskými bazény. Návštěvu oceánia pak můžete zakončit ve stylové restauraci obklopené velkorozměrnými akvárii.

Rádi vám tento nezapomenutelný zážitek připravíme.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím