Nový EKO Friendly hotel Anantara na Mauriciu

Na začátku září 2019 došlo k otevření prvního hotelu značky ANANTARA na Mauriciu. 5hvězdičkový resort Anantara Iko Mauritius Resort & Villas se nachází v idylickém jihovýchodním regionu na veřejné pláži La Cambuse.

Hotelový koncept je navržený s ohledem na životní prostředí a udržitelný rozvoj. Má např. bazén s ozonem, využívá sluneční energii, nabízí přirozenou ventilaci a vysoce výkonný systém čištění odpadních vod. Pláž La Cambuse nenabízí žádné motorizované vodní sporty a nemá veřejnou infrastrukturu.

Hotel již také začal spolupracovat s místní komunitou na jihu ostrova  díky rozvoji tzv.. „Farmy ke stolu".  Jedná se o ekologický projekt pro jednotlivé restaurace, které si nechávají z ekologického zemědělství dovážet čerstvé produkty.

Resort Anantara Iko Mauritius Resort & Villas má výjimečné lázně, hlavní restauraci „Horizon" nabízející celodenní bufety, dva bary a restauraci „Sea. Fire. Salt." (Gril a mořské plody), dále restaurace „Zafran" nabízející soukromé večeře s vinným sklípkem a nakonec „Deli Bon Manzer" na základě konceptu „Zdravé a wellness jídlo".

V tuto chvíli hotel nabízí 164 pokojů  s výhledem do zahrady nebo na oceán a v roce 2020 přibyde také 8 vil.

K dalšímu vybavení patří spa a wellness centrum, výlety do okolí nebo golf.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím