Luxusní okruh po Azorech

Azory

Líbí se vám? Napište nám!
Pojeďte s námi na evropský Nový Zéland, za pozůstatky bájné Atlantidy! Vítejte na Azorech - v zemi lávy a nejzápadnější exotické destinaci Evropy. Navštivte s námi hned 4 azorské ostrovy: Terceira, Pico, Faial a Sao Miguel.

Informace o zážitku

1.den - Praha, Terceira

Přílet na ostrov Terceira, transfer, prohlídka města Angra do Heroísmo, které je na seznamu UNESCO. Večeře a noleh v hotelu.

2.den - ostrov Terceira - celodenní výlet s obědem

Po snídani odjezd z historického přístavu Angra do Heroismo kolem 9 hodin směrem ke kráteru Monte Brasil s krásným výhledem na zátoku a přístav. Malebná cesta kolem vesniček Ribeirinha, Serretinha až k dechberoucímu divokému pobřeží Porto Martins. Procházka po druhém nějvětším městě ostrova a přístavu Praia da Viktória, oblasti Serra do Facho s panoramatickým výhledem na město Praia da Vitoria. Po obědě zastávka u nejstaršího kostela na ostrově a dále vnitrozemí ostrova s horkými prameny, vesnička Siscoitos s návštěvou muzea vína a přírodního koupaliště. Jezera Lagoa do Negro a Lagoa das Patas jsou obklopeny hustými lesy a budete moci obdovovat nejvyšší horu ostrova – Santa Bárbaru. Den končí ve vesnici Cinco Ribeiras s prohlídkou místní sýrárny, příjezd do Angra do Heroísmo. Večeře a nocleh v hotelu.

3.den - ostrov Terceira, ostrov Faial – celodenní výlet s obědem

Po snídani malá exkurze po městě Angra do Heroísmo, jehož historické centrum je na seznamu UNESCO, město je nejstarší na Azorech, pochází z roku 1534 a pyšní se řadou památek z doby kolonialismu. Transfer na letiště Terceira a odlet se Sata Air Açores na ostrov Faial, příjezd na ostrov za 30 minut. Transfer do hotelu. Po obědě následuje půldenní prohlídka ostrova: výlet na nejvyšší horu Espalamaca, z které je překrásný výhled na celý ostrov, na hlavní město Horta a také blízký ostrov Pico. Další zastávkou je obrovský kráter obrostlý vřesy a jalovci Caldeira, Capelinhos vulkánu a přírodního termálního koupaliště Varadouro, kde je možno se vykoupat. Večeře a nocleh v hotelu.

4.den - ostrov Faial, ostrov Pico - celodenní výlet s obědem, ostrov São Miguel

Po snídani transfer do přístavu Horta a transfer lodí na Pico (20 minut). Ostrov Pico je známý především velmi kvalitním vínem a možností pozorovat velryby. Ale jsou to i krásné kostely a nádherná sídla uprostřed vinic. Odjezd z města Madalena podél severního pobřeží ostrova oblastí Cachorro (ochutnávka likéru), pobřežní vesnice Vila de São Roque. Oběd v místní restauraci. Pokračování kolem vinic, starých domů z přírodního kamene, krásné vulkanické formace, prohlídka velrybářského muzea, továrny na výšivky, sýrárny s ochutnávkou, transfer na letiště, let do P. Delgada na palubě Sata Air Açores do P. Delgada (40 minut letu). Transfer do hotelu s následnou večeří.   

5.den - ostrov São Miguel - celodenní výlet Sete Cidades, ananasová plantáž s obědem v Green Houses 

Po snídani odjezd na ananasové plantáže do Pico do Carvão, odkud je krásný výhled na oceán a vnitrozemí. Pokračování do Vista do Rei (Modrá a zelená laguna), jedno z nejnavštěvovanějších míst kráter Sete Cidades s jezery, oběd. Pokračování ananasovou plantáží, sledování různých fází růstu tohoto ovoce, ochutnávka místního alkoholu z ananasu, návrat do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu.

6.den - ostrov São Miguel – celodenní výlet do Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero), Furnas, Terra Nostra Botanic park s obědem

Po snídani odjezd k jezeru sopečného původu Lagoa do Fogo s překrásným výhledem, čajové plantáže Gorreana (jediná čajová platnáž v Evropě - díky podnebí a lávové půdě). Další zastávkou je Furnas, kolem něhož jsou roztroušeny Caldeiras s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, zdroji léčivého bahna a minerální vody. Oběd v místní restauraci známé jako"furnas cozido". Po obědě prohlídka botanického parku Terra Nostra,  oblasti Vila Franca do Campo a návrat do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu.

7.den - ostrov São Miguel – celodenní výlet Nordeste e Povoação s obědem

Po snídani výlet k malebnému městečku u moře na jižním pobřeží v Ribeira Quente, kráter Povoação, vyhlídka Por do Sol a prohlídka překrásných zahrad v Ponta do Sossego. Oběd v místní restauraci, návštěva údolí v Nordeste,  Natural Park of Ribeira dos Caldeirões - úchvatná příroda, jezírka, vodopády, vyhlídka v oblacích Salto do Cavalo a návrat do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu.

8.den – ostrov São Miquel, Praha

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy. RÁDI VÁM NABÍDNEME UBYTOVÁNÍ DLE VAŠICH POŽADAVKŮ A PŘÁNÍ.
Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím