Omán - „Země Sultánova“

Omán

Líbí se vám? Napište nám!
Historie, tradice, hory i moře - 6 dní, 5 nocí nekompromisních zážitků.

Informace o zážitku

Den 1: Odlet z Prahy do Ománu (Muscat)

Den 2:    „MĚSTO"
Přílet na letiště v brzkých ranních hodinách, uvítání, transfer do hotelu Shangri La Al Wahda. Pozdní snídaně, dopolední odpočinek, oběd (individuálně). 15:00 City Tour – Velká Mešita Sultána Qabosse – nádherná ukázka moderní islámské architektury, otevřena v r. 2001, obří, ručně tkaný modlitební koberec i honosný lustr Swarovski patří mezi světové skvosty, mešita pojme až 20 000 věřících. Mutrah – starý přístav, centrum, kde se mísí staré s novým, bárky vedle obřích lodí, nejlepší ománská kadidla, koření i upomínkové předměty, čilý obchod v podhůří majestátních hor. Bait Al Zubair Meseum – sbírka artefaktů mapující historii Ománu. Staré město – správní centrum sultanátu za obranými zdmi, městské brány, sídlo jeho veličenstva, přístav i muzea. Budova Národní opery – skvost, každoročně hostící ikony uměleckého nebe. Společná večeře a návrat do hotelu Shangri La. http://www.shangri-la.com/muscat/barraljissahresort/

Den 3:    „VODA A POUŠŤ"
Snídaně v hotelu, odhlášení a transfer do pouště, kde strávíte další noc. Cestou prohlídka „vesnice" Quriyat – 200 let starý přístav s pevností i nádherné jezero, které vzniklo díky přehradě Wadi Dayqah Dam, postavené v r. 2012. Další zastávkou je přírodní úkaz, dutina v z emi způsobená vodní erozí – Bimmah Sinkhole, krásná je rovněž White Sands Beach – úsek skalnatého pobřeží lemovaný zářivým bílým pískem. Wadi Bani Khalid – koryto řeky tvořené několika prameny dává „život" osadám i plantážím v jejím okolí a osvěžení nejednoho cestovateli. Cílem dnešního dne je arabská poušť – Sands Wahiba – písečné duny, Nomádi i možnost adrenalinu (např. jízda na dunách v autech 4 x 4). Večeře a nocleh ve vybraném Luxory kempu.

Den 4: „HORY"
Po snídani opustíte poušť a začnete se šplhat do hor. Prví zastávkou bude impozantní město ze 17. stol jménem Nizwa – místní pevnost, nejstarší zavodňovací systém v zemi i tradiční Souk (obchody a tržiště) – to vše nabídne toto místo. Jebel Akhdar – „zelený horský region", kde teplota klesne a místní vesničky se vám ukáží v celé své jednoduchosti a kráse. Tento region byl díky chybějící infrastruktuře spojen se zbytkem světa poměrně nedávno – o to autentičtější dnes je. Cílem dnešního dne je naprosto unikátní hotel  Alila , umístěn přímo na jednom z horských útesů, zde společná večeře a nocleh.  http://www.alilahotels.com/jabalakhdar/

Den 5:    „LIDÉ"
Po snídani návrat zpět k moři. Cesta z hor vás provede úchvatnou panoramou zdejších hor.  Jebel Shams - právem nazýván Grand Canyon Ománu, ztracený kouř z vesniček mezi skalami i poklidný život pasáků koz a drobných zemědělců. Obce Misfat Al Abriyeen a Al Hamra jsou zachovalé ukázky křivolakých uliček, domů z bláta, terasovitých políček i důmyslného zavlažovacího systému. Na „návštěvě u místních" se dozvíte jak se mele káva a mouka, peče chléb či lisuje olej. Po návratu na pobřeží ubytování v hotelu Holiday Inn. Zde večeře (individuálně) a odpočinek před zpátečním letem. Před půlnocí transfer na letiště odlet zpět do ČR.

Den 6: Návrat do ČR

Ideální kombinací k této rychlé prohlídce Ománu je prodloužení pobytu v některém z plážových hotelů jako např.:
Shangri La Al Wahda 5*
http://www.shangri-la.com/muscat/barraljissahresort/
Al Bustan Palace – Ritz Carlton 5*
http://www.ritzcarlton.com/en/Properties/AlBustan/Default.htm
The Chedi 4,5*
http://www.lhw.com/hotel/The-Chedi-Muscat-Muscat-Oman

V Ománu mají aktuálně zastoupení všechny velké hotelové sítě a místní partneři poskytují 100% servis všem, kdo přijíždí za odpočinkem či na aktivní dovolenou. Rádi připravíme program na míru právě Vám.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím