Panama

Dovolená v Panamě

Líbí se vám? Napište nám!

Základní informace

Země, která Vás překvapí

Panama je malý stát na pomezí Jižní a Střední Ameriky. Zůstává v povědomí turistů zatím trochu odsunuta, jelikož je spojována pouze s Panamským průplavem. Panama poskytuje útočiště pro mnoho druhů divoké zvěže, čehož důkazem je, že národní parky v Panamě (např. NP Coiba, NP Darién nebo NP La Amistad) a další chráněná území pokrývají na 34 % rozlohy státu. V blízkosti pobřeží jsou stovky ostrovů a kilometry chráněných korálových útesů. Panama se také může pochlubit nádhernými plážemi, jezery, džunglemi, deštnými lesy, mořskými živočichy. Kosmopolitní město Ciudad de Panamá nabízí návštěvníkům velké množství koloniálních staveb, muzeí i parků.

Kdy cestovat do Panamy?

Podnebí je tropické - horké a vlhké po celý rok, v západních horách je podstatně chladněji. Na karibském pobřeží spadne ročně 2500–4000 mm srážek, tichomořské je výrazně sušší. Teploty se po celý rok pohybují od 25 do 32°C, v horách kolem 19°C. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

K cestě do Panamy není potřeba žádné vízum, pokud Vaše cesta nepřesáhne 90 dní, postačí Vám platný cestovní pas. Výrazně se doporučuje očkování proti žluté zimnici, dále hepatitidě A a B, a břišnímu tyfu. 

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím