Mocná řiše Inků - legendy a současnost

Peru

Líbí se vám? Napište nám!
Města jako Lima, poloostrov Paracas, záhadná Nazca, koloniální Arequipa, kaňon Colca, bájné jezero Titicaca, centrum Incké říše Cusco i Machu Picchu! To je Peru! Doporučený termín listopad - duben.

Informace o zážitku

1.den

Odlet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2.den - Lima

Po snídani prohlídka hlavního města Peru – koloniální i moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores. Poté odjezd směrem na jih, na poloostrov Paracas.

Ubytování např. v hotelu Double Tree Guest & Suites Paracas ***** - se snídaní. Hotel se nachází se na jižním okraji obce Paracas přímo na pláži hned vedle vchodu do národní rezervace Paracas a pouhých 10 minut od letiště Pisco. 

3.den - poloostrov Paracas

Po snídani se vydáte lodí k ostrovům Ballestas Islands (nazývané též Guano Islands či malé Galapágy) - oblast je známá zejména kvůli bohatému mořskému životu. Můžete zde spatřit kolonie lvounů, plameňáků, pelikánů, tučňáků a obrovské ale opravdu obrovské množství ptáků. Budete rovněž míjet známý Paracaský Trojzubec (obrovský geoglyf na jedné z písčitých dun). Na člunu budete spolu s ostatními turisty (cca 20 lidí) a AJ mluvícím průvodcem.

Po návratu pokračujete do Paracas Nacional Reserve – písečné duny připomínající měsíční krajinu, překrásné pláže, divoké útesy, desítky barev díky různorodému podloží, velmi silný vítr (Paracas znamená v překladu „pršící písek") i zajímavá fauna. Po té návrat do hotelu. Odpoledne návštěva města Ica – muzeum věnované předincké kultuře Ica, Paracas a Nazca, návštěva místní destilerie a seznámení se s výrobou Pisca – národního nápoje Peru, odpočinek v oáze Huacachina. Po té návrat zpět do hotelu.

4.den - obrazce na planině Nazca

Dopolední volno, poté na letiště v Piscu a let směr Nasca – let nad planinou Nazca a do dnes neobjasněnými geoglyfy na území zhruba 500km² . Lze je rozdělit na obrazce zvířat, geometrické linie a čáry dlouhé desítky km. Po návratu privátní transfer na letiště v Limě – odlet do Arequipy. Ubytování a nocleh např. v hotelu Casa Andina Private Collection Arequipa **** 

5.den - Arequipa

Po snídani prohlídka Arequipy – města obklopeného vulkány s příjemným podnebím, postaveno z bílého sopečného kamene „silar" – pro to mnohdy přezdíváno „bílé město či město věčného jara". Prohlídka předměstí, hlavního náměstí, přilehlých kostelů a samozřejmě kláštera Santa Catalina – právem nejvýznamnější církevní památka Peru. Návrat do hotelu. 

6.den - Colca Canyon

Po snídani odjezd směr Colca Canyon (cca 4h) – cestou zasněžené vrcholky hor, území přírodní rezervace, početná stáda lam a vikuní. Nejvyšší sedlo je v nadm. v. 4 910m. Příjezd do městečka Chivay, oběd v místní restauraci, po té transfer do hotelu. Odpoledne máte možnost navštívit místní horké prameny La Calera. Ubytování v např v hotelu Colca Lodge **** - hotel se nachází na břehu řeky Colca River a v souladu s místní filozofií zde nenajdete žádné vymoženosti moderní techniky jako je např. TV. Najdete zde za to krb, spa, terasu u každého pokoje, restauraci i bar.

7.den - Colca, Puno

Brzká snídaně, po té odjezd k vyhlídce „Cruiz del Condor" - Kaňon Colca zde dosahuje hloubky 3 400m (arizonský Grand Canyon má hloubku 1600m), cestou spatříte krásnou krajinu s typickými inckými terasami, které se táhnou dlouhé kilometry a jsou jedny z nejrozsáhlejších v Peru. Ze samotné vyhlídky pak můžete pozorovat Andské Kondory, kteří se zde nechávají volně vynášet termickými proudy. Tento, pro Inky posvátný pták, zde má chráněné hnízdiště. Po té odjezd směr Puno. Příjezd do města, transfer do hotelu, ubytování. Ubytování v hotelu např.  Casa Andina Private Collection Puno **** 

8.den - jezero Titicaca

Celodenní výlet na ostrovy legendárního jezera Titicaca – místa, kde vedle sebe žijí bohové a indiáni, legendy a historie. Jedná se o nejvýše položené sladkovodní jezero světa o rozloze 8500km². Nejdříve navštívíte plovoucí rákosové ostrovy a seznámíte se s životem indiánů kmene Uros  - hrdými strážci jezera. Z rákosu „totora" zde místní indiáni vyrábí takřka vše vč. domů a lodí, Říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera (voda má stálou teplotu 13 stupňů Celsia). Po té dál ek ostrovu Taquile. Místní indiánská komunita (soběstačná a kulturně autonomní) zde dodnes žije dle starých inckých tradic „já ti pomůžu, ty mi pomůžeš". Po celém Antiplanu je známa svým tkalcovským umem. Oběd v místní restauraci, po té návrat zpět do hotelu.

9.den - Antiplano

Po snídani odjezd autobusem Inka Expres (VIP service s průvodcem) na trasu Puno – Cusco. Celodenní přesun napříč peruánskou náhorní plošinou (tzv. Altiplano), cestou panorama zasněžených vrcholků hor a několik velmi zastávek – muzeum preincké kultury Puka Pukará, Incké naleziště Raqchi a Andahuaylillas – kostel, který je pro svou vnitřní výzdobu přirovnáván k Sixtinské kapli. Příjezd do Cusca, transfer do hotelu, ubytování. Ubytování např. v hotelu Aranwa Cusco Boutique ***** 

10.den - Cusco

Po snídani prohlídka Cusca – nejkrásnějšího peruánského města (UNESCO) a místa kde se mísí pohanské obyčeje s koloniální katolickou kulturou – návštěva katedrály představující skvělé ukázky tzv. Cusqueňské školy, hlavní náměstí s přilehlými kostely, malebné uličky, Korikancha - Sluneční chrám v době Inků, pevnost Sacsayhuaman – zbytky vznešené incké architektury na kopci nad městem. V okolí Cusca dále navštívíte obřadní místa Kenko, Tombomachay – místa kde se uctíval kult kamene a vody, Puka Pukara – strážní pevnost a rituální místo. 

11.den - posvátné údolí řeky Urubamba

Snídaně, celodenní výlet do posvátného údolí řeky Urubamba – ukázky vrcholné incké architektury, vojenské obrany, zemědělství a sakrální geografie.  Prohlídka citadely Pisac a návštěva místního domorodého trhu (kromě skvělé atmosféry zde můžete nakoupit naprosto vše – výrobky z vlny, umělecké předměty, šperky atd.). Po té odjezd k pevnosti Ollantaytambo – bývalé správní centrum Inků a brána do amazonského správního územní této obrovské říše. Návrat do hotelu.

12.den - Machu Picchu

Po snídani odjezd na vlakové nádraží a po té vlakem do Agua Calientes. Po příjezdu si vás vyzvedne místní průvodce a společně pojedete shuttle busem ke vstupní bráně. Následuje prohlídka ruin tohoto inckého kultovního místa – města, jehož vznik, význam ani zánik nebyl nikdy přesvědčivě prokázán. Po ukončení prohlídky jedete zpět na nádraží, transfer do hotelu v Cuscu. 

13.den

Po snídani transfer na letiště v Cuscu, přelet zpět do ČR.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím