Pěšky po Jižní Americe? Skvělý nápad!

Projděte se Jižní Amerikou! Po svých! O zážitky rozhodně nebudete mít nouzi.
Jedním ze způsobů, jak poznat krásy jižní Ameriky je pěšky. Tak po své zemi cestovali i staří Inkové. Prodírali se nekonečnými pampami, ze kterých dnes jsou národní parky. Dovolte, abychom vám představili nejlepší turistické trasy v jižní Americe.

Al Chaltén, hlavní město světového trekkingu

Na jihu Argentiny, u jezera Viedma a na soutoku řek Río de las Vueltas a Fitz Roy najdete vesnici Al Chaltén, která byla pro své nepřeberné hikerské aktivity vyhlášena světovým hlavním městem hikingu. Treků, na které se z této vesnice můžete vydat, tu je opravdu nespočet. Čím je toto místo zajímavé? Třeba tím, že lidé z Tehuelche dali horám, jež je obklopují, své vlastní jméno. Říkají jim modré nebo kouřové hory, protože jejich nezaměnitelná silueta je vždy zahalena v oblaku, která navozuje dojem kouře.

Huemules Reserva de Montaña, Severní Patagonie

V Severní Patagonii, 20 kilometrů západně od Esqual a sousedního národního parku Los Alerces se nachází ojedinělý národní park Huemules Reserva de Montaña. Ubytovat se tu můžete v jedné z jedinečných kopuli s vlastní koupelnou, ze které můžete nerušeně pozorovat okolní krajinu a při tom popíjet křišťálově čistou vodu z nedalekého vodopádu. Úžasné místo. A začnete-li se nudit, můžete vyrazit na trek, nebo se projet na koni.

Chapada Diamantina

Národní park Chapada Diamantina (Diamantová plošina) je jedním z největších brazilských přírodních pokladů, který pokrývá plochu zhruba o rozloze Belgie. Tento rozlehlý národní park je srdcem té nejkrásnější brazilské přírody. Najdete tu hory, hluboké říční údolí, vodopády i malebná města Lençois, Mucugê, Igatú. Tamní nesčetné turistické stezky navíc vyhovují všem turistům bez ohledu na věk i kondici. Na své si tu přijdou doslova všichni.

Rio de Janeiro

V tomto překrásném brazilském městě najdete pláže, pozoruhodné skalnaté štíty i tropický prales. I toto místo je přímo stvořené pro všechny turisty, od začátečníků až po profesionální vyznavače trekkingu. Jejich pozornosti by neměl uniknout národní park Tijuka, kde vás čeká 200 kilometrů tras různých stupňů obtížnosti. Krásné vodopády a jeskyně tu tak mohou obdivovat vozíčkáři i zkušení turisté. Z dalších lokalit v Riu by vaší pozornosti neměly uniknout slavné Telegrafo Rock, Sugar Loaf a Pedra Bonita. V Riu se zkrátka nudit rozhodně nebudete.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím