Po stopách Jamese Bonda

V příští, v pořadí již pětadvacáté bondovce, jejíž premiéra je naplánována na následující rok, se její hlavní hrdina vrátí na Jamajku! Nechcete ho následovat? Máte totiž jedinečnou možnost!

Slavný agent 007 se vrací na Jamajku, což nejenom v této ostrovní zemi způsobilo nemalý rozruch. Naposledy se tak totiž stalo v díle Žít a nechat zemřít s ikonickým Rogerem Moorem, který se natáčel v populárním rezortu Half Moon rezort.

Bondův spirituální domov

Zdaleka se ovšem nejedná o první bondovku, jež své diváky zavedla do Karibiku. V Casino Royal z roku 2006 se spolu s Karlovými Vary proslavil i Ocean Club na bahamském ostrově Paradise. Zcela prvním filmem o slavném agentovi, který proslavil karibské ostrovy, ovšem byl Dr. No s již ikonickou plážovou scénou s Ursulou Andress.

Daniel Craig naposledy

Producentka Barbara Broccoli dokonce prohlásila, že Jamajka je Bondovým jakýmsi spirituálním domovem. „Je to nesmírně inspirativní místo. Zkrátka jsme měli pocit, že se tam musíme vrátit" nechala se slyšet. A tak se také stalo. Příští příběh s tajným agentem 007, ve kterém se spolu s Danielem Craigem (naposledy v roli tajného agenta) v roli padoucha objeví i hlavní hrdina několika Oskary ověnčené Bohemian Rhapsody, Rami Malek, na Jamajce bude přímo začínat!

Tip na dovolenou

Jakýkoliv slavný film, který diváky zavádí do nějaké exotické destinace, o ni samozřejmě zvyšuje zájem. Patřičný nárůst počtu turistů tak po premiéře může očekávat i samotná Jamajka. Tu ovšem doporučujeme navštívit bez ohledu na Jamese Bonda. Víte třeba, že tato ostrovní země je nositelkou titulu nejlepší karibská destinace? Zcela oprávněně nutno podotknout.

Nejkrásnější karibský ostrov

Jamajka se na předních místech v žebříčcích nejkrásnějších karibských ostrovů objevuje opakovaně. Najdete v ní divoké řeky, vodopády, deštné pralesy, pláže, minerální prameny i krasové jeskyně. Dovolená na Jamajce zkrátka rozhodně stojí za zvážení. Tak neváhejte a vydejte se nejenom po stopách Jamese Bonda. Jsme si jisti, že nebudete litovat.


Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím