Po stopách klasických Mayů, Mexiko

Yucatan

Líbí se vám? Napište nám!
Dozvíte se, jak funguje posvátný mayský kalendář a mnohé o mayské kosmologii i astrologii - např. proč mají slavné pyramidy 9 stupňů a proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné.

Informace o zážitku

Mexiko – Guatemala – Belize – Mexiko, 9 dní ve společnosti Mayů

Vybíráme to nejlepší z tzv. "klasického období" (mezi 2. až 9. st. n. l.), kdy Mayové dosáhli vrcholu své civilizace v astrologii, matematice a postavili své "nejkrásnější" stavby. Po náročném denním programu je zajištěno kvalitní ubytování. Zvolená trasa je atraktivní a bezpečná, po celou dobu budete v rukou zkušeného ČJ průvodce, který tuto oblast velmi dobře zná a v Mexiku žije.

Den 1: Cancun / Playa

Přílet do Mexika na letiště v Cancunu a transfer do hotelu v Playa del Carmen, cca 50 minut jízdy z letiště. Ubytování, volný program.

Den 2: Playa / Chichen Itza / Ik-Kil / Merida

Snídaně, odjezd do Chichén Itzá (UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků,hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po cestě koupání v proslulém cenotu Ik-Kil. Přejezd do Meridy, ubytovaní v centru města, prohlídka - uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě, Guvernérův palác a další.

Den 3: Merida / Uxmal / Campeche

Snídaně. Přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Přejezd do Campeche (centrum města na seznamu kulturního dědictví UNESCO), prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty.

Den 4: Campeche / Palenque

Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů" v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní v hotelu, volný program, návštěva centra Palenque.

Den 5: Palenque / Bonampak / Lacanha

Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje kratký trek džunglí, který bude zajímavým zážitkem - průvodcem bude místní indián z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou. Večeře, noc v rezervaci Lacanha v cabaňas.

Den 6: Lacanha / Bethel / Isla Flores

Snídaně, odjezd z rezervace a plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět, transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem. 

Den 7: Isla Flores (Yaxha)

Snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek, koupání, možnost projížďky loďkou po jezeře, či prohlídka ostrova a nejbližšího okolí, pro zájemce možnost výletu do Yaxha: "El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo", zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, sledovat opice a vychutnat si mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí z vrcholu „El Templo de las Manos Rojas" vysoké téměř 40m.

Den 8: Isla Flores / Tikal / Lamanai

Brzy ráno odjezd z Flores a návštěva „Parque Nacional Tikal", jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období (UNESCO). Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu "Velkého jaguára" a "Chrámu masek", "Chrámu V", dále "Mundo Perdido"(ztracený svět) , skupiny „Sedmi chrámů", jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice , jímž je "Templo IV" s výškou téměř 70 m, po prohlídce zastávka na oběd v Remata a odjezd směr Belize. Ubytování v Lamanai nedaleko bývalého mayského království.

Den 9: Lamanai / Chetumal / Playa del Carmen

Ráno projížďka lodí po řece New River probouzející se přírodou až k pyramidám a prohlídka tohoto nejznámějšího mayského království na území Belize. Po obědě následuje transfer na hranice s Mexikem v Chetumalu a dále na Riviera Maya, večer ubytování v Playa del Carmen 

Den 10: Playa del Carmen volno, pobyt u moře.

Plážový pobyt lze naplánovat  na libovolně dlouhou dobu – PO či PŘED zahájením poznávací části. Rádi doporučíme vyhovující hotel.

Základní informace:

- nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států

- není nutné žádné zvláštní očkování 

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím