SAE - Ras Al Khaimah

Dovolená v Ras Al Khaimah

Líbí se vám? Napište nám!
Možná budete mít chvilku problém najít Ras Al Khaimah na mapě. Ale až jej naleznete, vytáhněte kalendář. Vaše nejbližší cesta za splněním snů by měla směřovat právě sem. 

Informace o Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah je jedním ze sedmi autonomních emirátů Spojených arabských emirátů. Sousedí s emiráty Fujairah, s Umm al-Qaiwain, Sharjah a s oddělenou enklávou Ománu. Ras Al Khaimah má 64 kilometrů písčitých pláží a přírodních lagun, které zdobí rybářské vesnice i korálky luxusních hotelů. Panorama tohoto emirátu má v porovnání s ostatními jednu výjimečnost – nenajdete na ní mrakodrapy ani opulentní obchodní centra. Nic vám nebude bránit v obdivu věčně azurové oblohy a vnímání grafické dokonalosti prostředí. Tvoří jej jenom tři barvy – zelená, modrá a písek. Poušť, která na první pohled vypadá jako spící Šeherezáda, je nejen královstvím mnoha oáz, ale také obrovským hřištěm pro zábavu a adrenalinové sporty. Kdo má raději vodu než písek, určitě přivítá kupříkladu obrovský vodní park Ice Land, husté mangrovové porosty, které tvoří chráněný biotop například pro želvy, čisté pláže anebo bohatý podmořský život. Ten, kdo holduje výškám a nekonečným výhledům, ocení výlet do Hadžarských hor s nejvyšším vrcholem v Emirátech - Jebel Jais. Ve Spojených arabských emirátech, které svým tvarem připomínají palačinku, je toto pohoří obrovským kopcem šlehačky. Navíc s třešničkou na vršku – nově otevřenou via ferratou a nejdelší zipline na světě, na které můžete testovat svou odvahu dvoukilometrovou jízdou po laně do údolí.

Kdy cestovat do Ras Al Khaimah

Ideálním obdobím pro návštěvu Ras Al Khaimah je září, kdy se teploty drží kolem 30°C, dále od listopadu do února, s teplotami kolem dvacítky, dlouhými dny a jasnou oblohou. Čerstvejší teploty panují v horách, kde se občas objeví i lehký sněhový poprašek. Celkově je zde díky geografickým podmínkám přívětivější počasí nebž v ostatních emirátech.

Vstupní formality

Pro vstup do SAE je po občanech České republiky vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců. Vízová povinnost pro krátkodobé pobyty byla zrušena. Bez víza zde však můžete jako turista pobýt maximálně 90 dnů.

Oblíbené hotely v Ras Al Khaimah

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím