Řecký ostrov Rhodos Vás jistě zaujme svou historií, nádherným počasím a překrásnou přírodou...

Základní informace

Řecký ostrov s nejdelším létem

Podle staré báje, ostrov Rhodos byl schován v moři se všemi jeho krásami, hluboko pod hladinou Egejského moře. Jakmile vystoupil z moře, bůh slunce Hélios byl okouzlen jeho unikátní krásou, tak požádal boha Dia, aby mu dal tuto zemi jako jeho část světa. Od té doby jej Hélios ozářil svým jasem a učinil jej nejkrásnějším ostrovem v Egejském moři a Rhodos je tak znám jako místo s nejsilnějším trváním slunečního svitu a nejdelším létem. 

Rhodos

Rhodos je situován v JV části Egejského moře a je také hlavní město s populací zhruba 80 000 obyvatel. Je to finanční a kulturní centrum a úspěšně kombinuje živoucí současnost a bohatou historickou minulost. Důvodů, proč je Rhodos tak oblíbený je několik: přírodní bohatství (azurově čisté moře, mnoho parků a rekreačních zařízení), jasné slunce a pohostinnost ostrovanů. Historické jádro města, jemuž vévodí Palác velmistrů, který zbudovali Johanité, patří k nejlépe zachovaným středověkým městům v Evropě, a je proto od roku 1988 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Lindos

Lindos turisticky proslul díky středověké johanitské pevnosti a starověké akropoli s chrámem Athény Lindské, jež se tyčí nad městem. Město je chráněnou kulturní památkou a může se pochlubit i nejvyššími naměřenými teplotami na ostrově. Původní Lindos s bílými domky, panskými sídli, byzantskými kostely a dlážděnými úzkými uličkami leží blízko kamenného akropolis, který dominuje celému městu a z kterého je úžasný výhled. Nahoru se lze dostat pomocí oslů nebo pěšky. 

Památky poblíž Lindosu: Akropolis, staré město Rhodos, akropolis v Rhodosu, lázně Kallithea, kopec s vyhlídkou a kaplí Filerimnos, Údolí motýlů, chrám Apollo, antický Kamiros, palác Grand Masters, synagoga Kahal Shalom v židovské čtvrti, archeologické museum, kostel Monolithos.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím