Safari Saadani NP

Zanzibar

Líbí se vám? Napište nám!
Odskočte si z pláže přímo na safari! Čím více různorodých zážitků si v Tanzánii pořídíte, tím déle vám vydrží vzpomínky.

Informace o zážitku

Ubytujte se v jednom z plážových hotelů a v průběhu pobytu si dopřejte exklusivní safari s přespáním přímo v srdci vybraného národního parku v pevninské Tanzánii.

Národní park Saadani - představuje 20min. letu a více než 1000 km2 přímo u břehu Indického oceánu. Je to jediná rezervace tohoto druhu v celé Tanzanii. Existence území se datuje do r. 1969, národním parkem byla ale oblast vyhlášena až v r. 2005. Od tohoto data se zde výrazně zvýšila populace divoké zvěře, která zde do té doby sloužila spíše jako trofeje místních pytláků. Aktuálně zde můžete najít čtyři z pěti zástupců velké africké pětky, což je lev, leopard, buvol a slon a nespočet příkladů klasické africké flory a fauny vč. žiraf, antilop, pakoňů, hrochů, krokodýlů, několika druhů opic, nespočet druhů ptáků, drobných savců apod.

Co potřebuji s sebou?
Malé příruční zavazadlo, základní hygienické potřeby, lehký oděv s dlouhým rukávem na safari, dalekohled, fotoaparát... Na místě je o vše postaráno do posledního detailu, nepotřebujete ani dolar, možná pár drobných pro průvodce.

Co mě čeká?
All inclusive servis se vším všudy - všechny transfery, vnitrostátní let, safari 4x4 v NP, ubytování, plná penze vč. nápojů po celou dobu pobytu a hlavně laskavá péče místních.
Ve 13:00 vás řidič vyzvedne v hotelu, transfer na letiště, přelet do Saadani NP, 15-20min. letu malým letadlem.Po přistání odevzdáte zavazadla, která pojednou rovnou do lodge, zatímco vy budete pokračovat přímo na safari. Během cesty místní buší, která potrvá až do setmění, se vám NP Saadani představí v plné kráse. Po příjezdu do lodge vás čeká tříchodová večeře s možností all inclusive nápojů. Druhý den vstanete ještě před svítáním a podniknete druhou safari výpravu. Po návratu vás čeká vydatná snídaně. Čas bude i na lehký odpočinek před plavbou, během které budete moci pozorovat život jak ve vodě, tak na březích kolem řeky. Následuje návrat a tříchodový oběd vč. nápojů, polední klid a cesta zpět k letadlu. Po příletu vás řidič odveze zpět do vašeho hotelu na Zanzibaru.

Kde budu bydlet?
Saadani Travel Lodge - stylový rezort je umístěn přímo na břehu Indického oceánu. Je tvořen 16 samostatnými chatkami dvou urovní s přímým vstupem na pláž. Je zde recepce, hlavní restaurace s barem je umístěna rovněž přímo na pláži (vše v přírodním africkém stylu), v rezortu je i bazén. 

Kolik to stojí?
Za výše popsaný program zaplatíte 600USD/osobu. Výlet si samozřejmě můžete sjednat přímo na místě, ale vzhledem k omezeným kapacitám doporučujeme rezervovat konkrétní termín předem.

Kromě Saadani si safari můžete užít i v jiných NP, jako např. Serengeti, Ngorohgoro, Tarangire a další na různý počet nocí. Podrobné informace rádi poskytneme.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím