Salt of Palmar

*****

Mauritius

Líbí se vám? Napište nám!
Ekologický hotel Salt of Palmar má přesně tu správnou atmosféru, kterou potřebujete pro dokonalý restart. Hravě, barevně a nenuceně vás pozve na jízdu celým ostrovem Mauricius, jeho krásami, vůněmi i chutěmi. Nastupovat, vyjíždíme!

Informace o hotelu

Lidé, jejich temperament, víra, vášeň a lidskost – to je Mauricius i hotel Salt of Palmar. Hotel je určený pouze dospělým hostům, milovníkům vynikajícího jídla a pití, fanouškům stylového ubytování, cestování a poznávání. Pobyt začíná přípitkem originálním nápojem, milou meditací a krátkým rozhovorem se zástupcem hotelu, jehož cílem je nabídnout vám služby opravdu personalizované.

Umístění

Ostrovní stát Mauricius leží asi dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky a 900 kilometrů východně od Madagaskaru. Resort Salt of Palmar se rozprostírá u krásné laguny podél pobřeží na východním pobřeží ostrova, 37 kilometrů od hlavního města Port Louis a hodinu jízdy z letiště.

Ubytování

V třípodlažních budovách hotelu se nachází celkem 59 středně velkých, skvěle zařízených pokojů s balkony a francouzskými okny a postelemi, které pomáhali navrhnout fyzioterapeuti. Vybírat můžete z pěti kategorií pokojů podle umístění, rozlohy i výhledu. Elegantní terakotová barva venkovních zdí je uklidňující a vlídná, skvěle ladí s okolím. Bíle natřené stěny pokojů zase nechávají svou čistotou vyniknout designérským detailům, doplňkům a kontrastním materiálům. Interiérům dominují geometrické tvary, linie a živé barvy, nábytek je dřevěný, prokládaný barevnými keramickými obklady, které působí svěžím a chladivým dojmem. Hodně se objevují tyrkysové, modré a zelené odstíny.

Inspirace

Po celém resortu je spousta zeleně, vzrostlé stromy chrání i část pláže před sluníčkem, tropické květiny ve velkých květináčích dělají příjemnou kulisu na terasách, v restauraci či u baru. Pobřeží je částečně kamenité a částečně písčité. Doslova za dveřmi můžete nastoupit na kolo a připojit se k ostatním cyklistům na projížďku. Nebo si půjčíte auto a prozkoumáte vzdálenější cíle. Nebo vás spíš láká rybaření či rušný trh v Port Louis, výstup na horu Le Morne, návštěva přírodní rezervace Île aux Aigrettes, národního parku Black River či vodopádů Tamarin Falls? Salt Equilibrium spa centrum také nabízí speciální terapii v solné místnosti, kolekci výborných masáží a wellness procedur. Od profesionálů si můžete nechat sestavit sportovní program a po dobu vašeho pobytu se věnovat běhu, chůzi, józe a plavání. Srdcem resortu je ovšem jídlo. Hotelová fotogalerie vypadá jako prezentace šikovného food blogera a jestli jsou u vás chuťové buňky těmi, které řídí výběr hotelů, pak je Salt of Palmar tím pravým. Tým profesionálů připravuje domácí, zdravé, chutné, organické jídlo lokálního původu i ve verzích raw, vegan a vegetarián. Vše podle prastarých principů s novými postupy. K tomu vlastní pekárna, bar na střeše hotelu s bohatou nabídkou úžasných koktejlů, lekce vaření, příprava vlastnoručně ulovených ryb, kreolské tance, hotelový barista... Copak může být život úžasnější? Vlastně ano, pokud u toho ležíte v dobré společnosti u bazénu a vychutnáváte některé z vynikajících lokálních piv nebo skvělých koktejlů z hotelového baru. Nebo pokud svačíte na pláži pod palmami některou z čerstvých mauricijských pochoutek. Nebo pokud s aperitivem v ruce obdivujete západ slunce ze střešního baru No Smoke Without Fire a plánujete výlety podle průvodce, kterého pro hosty sepsali místní znalci. Pokud byste měli zájem, v hotelové knihovně se nachází přes 200 svazků knih. Hotel je i oblíbenou svatební destinací.

Umístění hotelu

Ostrovní stát Mauricius leží asi dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky a 900 kilometrů východně od Madagaskaru. Resort Salt of Palmar se rozprostírá u krásné laguny podél pobřeží na východním pobřeží ostrova, 37 kilometrů od hlavního města Port Louis a hodinu jízdy z letiště.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím