Klasický Rajastánský okruh

Delhi-Agra-Jaipur-Jodpur-Udaipur-Pushkar-Delhi

Líbí se vám? Napište nám!
Indie, druhá nejlidnatější země, pyšnící se několika světovými náboženstvími a zvyky přežívající z dávné minulosti, neuvěřitelně krásná a kulturně rozmanitá, bohatá ale i chudá. Takhle chutná Indie. Doporučený termín říjen - duben.

Informace o zážitku

1.-2.den - Praha, Dehli

Přílet do Dilí v brzkých ranních hodinách, odjezd do hotelu. Druhý den návštěva Nového a Starého Dilí.(Qutab Minar, Indická brána, presidentský dům, Červená pevnost a Jama Majid). Ubytování např. v Hotelu Vikram.

3.den - Dehli, Agra

Po snídani přesun do Agry, návštěva 7.divu světa Taj Mahal a pevnosti v Agře. Ubytování např. v Hotelu Mansingh Palace.

4.den - Agra, Fahtepur Sikri, Jaipur

Po snídani přesun do Jaipuru. Cestou návštěva Fatherpur Sikri, červeného komplexu budov tvořící paláce, pevnosti a mešitu. Ubytování např. v Hotelu Mansingh (2 noci).

5.den - Jaipur

Den začneme výhledem na Jaipur s pevností Amber, vznešený komplex ze 16.století, který je nádhernou fúzí muhgalského a hinduistického stylu, pod ním objevíme pulzující "růžové město", jež bylo vybudováno dle zásad staroindické Silpašástry, prvního světového architektonického kodexu. V odpoledních hodinách návštěva Městského paláce a hvězdárny Jantar Mantar. Transfer zpět do hotelu.

6.den - Jaipur, Jodhpur

Po snídani odjezd do Jodhpuru, města označovaného jako „sluneční město" či „modré město" pro modrou barvu většiny domů ve staré části města, nebo taky město zahrad a monumentů. Ubytování např. v Hotelu Park Plaza (2 noci) a relax.

7.den - Jodhpur

Po snídani přesun do dominanty města, pevnosti Mehrangarh, která nabízí především nádherný výhled na město a fascinující bazary a trhy, které nabízí to nejlepší z Indie – suvenýry, šperky, ručně dělané výrobky a ty nejpestřejší směsi jídla. Transfer zpět do hotelu. 

8.den - Jodhpur, Ranakpur, Udaipur

Po snídani odjezd do Udaipuru a cestou návštěva 400let starého chrámu v Ranakpuru-Jains Temple. Ubytování např. v Hotelu Inder Residency (2 noci).

9.den - Udaipur

Po snídani nás čeká půldenní návštěva Městského paláce, Shaheliyon-Ki-Baricity. V odpoledních hodinách pak výlez na lodi na jezero Pichola. Transfer zpět do hotelu. 

10.den - Udaipur, Pushkar

Po snídani cesta do Puskaru, který se nazývá městem Hindů. Po příjezdu ubytování a návštěva chrámu Brahma a procházka městem. Ubytování např. v Puschkar Resort.

11.den - Pushkar, Dehli

Po snídani cesta do Dilí, v odpoledních hodinách ubytování v hotelu a volné odpoledne. Ubytování např. v Hotelu Vikram.

12.den - Dehli, Praha

Po snídani odhlášení z hotelu, transfer na letiště.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím