SAE - Dubaj

Dovolená v Dubaji

Líbí se vám? Napište nám!
Alespoň jednou za život. Vidět, zažít, udělat si názor, vytvořit si vztah. A nezapomenout. 

Základní informace

Dubaj je důkazem toho, že možné je všechno. Mít lyžařský areál na poušti, vykouzlit klimatizaci na zastávkách, postavit nejhlubší bazén, největší fontánu či nejvyšší hotel na světě... Rozrůst se směrem na moře, pokud už na souši není místo. A udělat to tak elegantně a dokonale, že máte při pohledu na uměle vytvořené poloostrovy v Perském zálivu pokaždé pocit, že se díváte na snímky z daleké budoucnosti či cizí galaxie. Vezměte si slovo luxusní, vynásobte jej deseti a získáte příjmení Dubaje. Dubaj sbírá a pevně drží trofeje i světové rekordy. Prakticky všechny zážitky a vjemy z něj daleko překračují to, co si umíte představit. Exotický a pro nás mimozemský pocit umožňuje i roční období, ve kterém se do Dubaje jezdí na dovolenou nejčastěji. Zatímco u nás se o nadvládu nad krajinou pere studený vítr se sněhem, nad Dubají vládne modré nebe (300 dní v roce) a teploty, které zvou na koupání v moři i polehávání na plážích. Neuvěřitelné město má díky modré obloze a bezpočtu mrakodrapů nejpůsobivější panorama na světě. Všemu samozřejmě vévodí nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa, se svými 828 metry. Platí však, že postavíte-li se kamkoliv s výhledem, bude ohromující. Dubaj je městem jako stvořeným pro terapii nákupem – největší obchodní centrum na planetě - Dubai Mall – je prakticky městem ve městě s akváriem, zoo, kluzištěm, obrovským multiplexem. To vše na rozloze 200 fotbalových hřišť. Obrovským lákadlem pro turisty je místní kuchyně, rozmanitá a inspirativní stejně jako kosmopolitní dubajská populace, která čítá na 200 různých národů. Při výběru jídla uděláte nejlépe, pokud pokaždé ochutnáte něco jiného, nikdy nic takového, co znáte,  a nikdy dvakrát to samé. Možná budete mít štěstí a váš pobyt se bude krýt s některým z festivalů jídla. To nejzajímavější z celého města si můžete užít na Dubai City Tour, neváhejte ale přijmout i pozvání do pouště nebo na safari.

Kdy cestovat do Dubaje

Nejlepším obdobím pro návštěvu Dubaje jsou měsíce listopad až březen. Teploty v těchto měsících nedosahují extrémních hodnot (díky vysoké vlhkosti pocitově až 60 stupňů), pohybují se kolem 30 stupňů.

Vstupní formality

Potřebujete cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu. Maximální délka nepřetržitého pobytu v zemi bez víza je 90 dnů.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím