To nejlepší ze Sumatry

Indonésie

Líbí se vám? Napište nám!
Vydejte se na okruh po největších pamětihodnostech Sumatry! Města, příroda, zvířata i dobrodružství!

Informace o zážitku

1.den - Medan

Přílet na letiště v Medanu, uvítání se zástupcem partnerské CK, přímý transfer např. do hotelu Garuda Plaza.

2.den - Medan, Bohorok

Odjezd od hotelu, dopolední prohlídka města Medan, prohlídka Velké mešity, Sultánského Paláce, trhů, krokodýlí farmy, oběd, projížďka pryžovou a olivovou farmou do Bukit Lawang a rehabilitačního centra orangutánů, po příjezdu do Bukit Lawang překročení řeky po prkenném mostě do Bukit Lawang Cottages.

3.den - Bohorok, Berastagi

Po snídani v hotelu exkurze do rehabilitačního centra orangutánů, odpolední odjezd do Berastagi přes Medan, po cestě zastávka u horkých sirných pramenů Lau Debuk, koupání v jezírku v přírodní rezervaci, nocleh např. v hotelu Mikie Holiday v Berastagi.

4.den - Berastagi, Parapat

Dnídaně v hotelu, odjezd do Parapat se zastávkou na ovocném trhu, pokračování do vesnice Lingga, prohlídka typických přístřešků lidí Karo Batak, prohlídka severní části jezera Toba a vodopádů Sipiso z vyhlídky na kopci Tongging, návštěva Pamatang Putna, prohlídka domu kmene Simalungun Batak, nocleh v hotelu v Parapat.

5.den - jezero Toba

Snídaně v hotelu, relaxační plavba na jezeru Toba na ostrov Samodur, prohlídka vesnice Amabaritase zbytky kamenného nábytku z megalitické kultury kmene Toba Batak, prohlídka domu ve vesnici Simanindo, ukázka místního tance kmene Toba Batak na ostrově Tao, plavba lodí do vesnice Tomok, kde jsou vyřezávané sochy na prastarém pohřebišti jako památka králům minulých let, odpoledne plavba zpět do Parapat, nocleh v Parapat.

6.den - Parapat, Padang Sidempuan

Snídaně v hotelu, odjezd na Padang Sidempuan přes hory Bukit Barisan, panoramatický výhled, po cestě zastávka v Lumban Binanga, prohlídka typické vesnice kmene Toba Batak, trhu v Balige, Turutung, malého města v údolí Silindung, nocleh v Padang Sidempuan v např. v Natama Hotel.

7.den - Padang Sidempuan, Bukittinggi

Snídaně v hotelu, pokračování do Bukittinggi, kulturního města oblasti Minang, zastávka v Usortolang a prohlídka pozůstatků typického domu lidí Mandailing Batak a vesnice Putna, centrum islámské školy Ko´ran a konečná zastávka ve vesnici Bonjol, kde je památník představující rovník, nocleh např. v hotelu Denai v Bukittingi (2 noci).

8.den - Bukittinggi

Snídaně v hotelu, celodenní výlet do hor Minangkabau, jezera Singkarak, Batusangkar, paláce Pagaruyung, pevnosti van der Capellen, Tabek Patah, pokračování skrz krásnou krajinu až do údolí Harrau, nocleh v hotelu.

9.den - Bukittinggi, odlet

Snídaně v hotelu, prohlídka města Bukittinggi, kaňonu Sianok, zbytků pevnosti Fort de Kock, muzea a místních trhů, oběd, cesta do vesnice Koto Gadang, která je známá stříbrnými výrobky, zastávka ve vesnici Pandai Sikek, známá dřevěnými vyřezávanými výrobky, odpoledne transfer na letiště a odlet.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím