V Ras Al Khaimah se otevírá nový zipline

Svištíte vzduchem a pod vámi je malebná krajina nespoutané exotické divočiny. Takový zážitek nabízí zipline. Neznáte tuto atrakci? Pevné lano, které je napnuté nad údolím, často spojuje například dvě skály. V emirátu Ras Al Khaimah se nyní otevírá „Jebel Jais Zipline Tour“. Spustíte se tak z nejvyšší hory Spojených arabských emirátů.

Dobrodružství na laně – zipline

Adrenalin pro muže i požitek pro ženy. Málokterá taková aktivita na dovolené spojí obě pohlaví, rodiče i děti jako zipline. Bezpečně vás upevní na závěsné lano a vy se posléze spustíte nad krajinou ve výškách několika desítek metrů. Svištíte rychleji než lanovka, cítíte mnohem víc tamní vůně, jste daleko víc spojení s okolím. Zážitek je to nepopsatelný, musíte si ovšem vybrat i správnou destinaci, kde je skutečně krásná krajina, protože ne každé místo má své kouzlo. Právě nyní oznámila turistická centrála emirátu Ras Al Khaimah, že se můžete spustit přímo z nejvyšší hory Spojených arabských emirátů Jebel Jais!

Jebel Jais Zipline Tour z nejvyšší hory

Zipline se řadí vedle další zážitky na Jebel Jais, jako je Jebel Jais Via Ferrata a Jebel Jais Flight: The Longest Zipline, kterou vyzkoušelo více než 35 000 účastníků. Nová atrakce Jebel Jais Zipline Tour nabízí sedm zipline, které vedou nad velkými útesy a kaňony této mohutné hory. Celková vzdálenost dosahuje 5 km, které můžete prosvištět průměrnou rychlostí 60 km/h. Během celé prohlídky se podíváte k 15metrovému mostu, nejvýše položenému ve Spojených arabských emirátech. Nachází se ve výšce 300 metrů nad zemí. Kdo zavítá na pohoří Hajar, nadchne jej nové návštěvnické centrum s panoramatickým výhledem na všeobjímající krajinu. Adrenalinový zážitek je bezpečný, v novém centru si půjčíte bezpečnostní výbavu a projdete instruktáží pro Jebel Jais Zipline Tour a Jebel Jais Flight.

Se zipline máme osobní zkušenosti na Kostarice i Jamajce, adrenalin v Ras Al Khaimah je pro nás i vás novou výzvou.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím