Variety Cruises - The Cuban Panorama

Kuba

Líbí se vám? Napište nám!
Nejvyšší strandard ubytování, 100% pohodlí, 24 kabin, max. 49 pasažérů. 

Informace o zážitku

1.den - Havana

Nalodění v přístavu Sierra Maestra kolem 15:00 nebo později. Pro cestující, kteří by se nacházeli již v Havaně lze alternativně zařídit exkurzi v Havaně, která zahrnuje návštěvu místní univerzity a Finca Vigia - domov Ernesta Hemingwaye, jenž zde žil po 21 let. Po obědě následuje návštěva unikátní garáže, která Vám ukáže s jakou láskou a kreativitou dokáží Kubánci udržovat v kondici stará americká vozidla. Než budete pokračovat k molu, abyste se nalodili, užijete představené různých tanečníků, muzikantů a zpěváků ze souboru Havana's Compass Dance Group. Přenocování v Havaně (Sierra Maestra).

2.den - Havana

Po snídani následuje prohlídka Havany. Pěšky se vydáte prozkoumat Starou Havanu, kde naleznete krásné barokní památky hned vedle neoklasických, arkády a typické balkony. Zastavíte se v Fusterlandii, ateliéru Jose Rodrigueze Fustera. Pestrobarevné střechy, stěny a lavičky v Havaně jsou výrazně inspirovány Gaudim a Brancusim, nejvíce však Picassem a Dubuffetem. Následuje oběd a návštěva v Merger Art Studio, ve které uvidíte okouzlující sochy a malby, poté San Jose Arts a Crafts Market. Přenocování v Havaně (Sierra Maestra).

3.den - Vinales Valley, Maria La Gorda

Brzy ráno přesun autobusem do Vinales Valley, památce UNESCO v provincii Pinar del Rio, které je obklopeno majestátními horami. Dále máte možnost navštívit typickou farmu na tabáky, kde se dozívte něco o jejich historii a výrobě. Po obědě v bio-restauraci, máte možnost navštívit také biofarmu. Opustíte region Vinales a přesunete se do Maria La Gorda. Následuje check in v Hotelu Maria La Gorda, večeře a nocleh. 

4.den - Maria La Gorda

Po snídani exkurze na poloostrov Guanahacabibes - transfer autobusem do vesnice San Juan del Valle, kde navštívíte místní školu a budete diskutovat o rizdílech v americkém a kubánském školství, a to zejména na venkově. Následuje návštěva v Guanahacabibes National Park, čas pro plavání, šnorchlování nebo oběd v Maria La Gorda, poté nalodění. Cestující, kteří se nechtějí účastnit prohlídky si mohou užívat moře. Přenocování na moři cestou do Isla je la Juventud.

5.den - Isla de la Juventud

Po snídani Vás čeká exkurze do Nueva Gerona, hlavního města ostrova Juventud. Navštívíte "Universidad de la Isla de la Juventud Jesus Montane Oropesa", opuštěné vězení Presidio Modelo, kde byli v letech 1953 - 1955 vězněni Fidel a Raul Castro a užijete si milou povahu místních obyvatel. Před naloděním budete mít možnost navštívit Nueva Gerona a dopřát se pozdní oběd. Cestující, kteří se nechtějí účastnit prohlídky si mohou užít moře u Colony Hotelu, u kterého loď kotví. Přes noc přeplutí do Cienfuegos.

6.den - Cienfuegos

Město Cienfuegos, které se nachází asi 250 km od Havany, je jediné město na Kubě, které bylo založeno francouzskými osadníky. Je také považováno za 'Perlu jihu' a v roce 2005 bylo zapsáno na seznam UNESCO. Navštívíte workshop grafického umění v Benny More School of Art, koncert souboru Chorus of Cienfuegos nebo smyčcového kvarteta. Tento večer s Vámi povečeří Kapitán lodi při speciální rozlučkové večeři. Přespání na moři, cesta do Casilda/Trinidad.

7.den - Casilda/Trinidad

Vylodění v přístavu Casilda, exkurze do Trinidadu. Trinidad je velmi dobře zachovalé španělské koloniální město s bohatou architekturou, dlážděnými uličkami, překrásnými náměstími a paláci, někdy označované jako 'Museum City of Cuba'. Před naloděním navštívíte muzeum a řezbářský ateliér, poté přenocování v přístavu Casilda. 

8.den - Casilda

Po snídani následuje vylodění a transfer do Havany.

M/S Panorama

Panorama nabízí nejvyšší strandard ubytování a 100% pohodlí, 24 kabin pojme max. 49 pasažérů. Na lodi je několik veřejně přístupných prostor a to: Lounge Area, kde se nachází také knihovna, takže si můžete v klidu přečíst svoji oblíbenou knihu; vnější paluba, kde se můžete opalovat (na přídi) nebo naopak schovat do stínu (záď); Upper Deck Bar Lounge area, elegantní vnitřní i venkovní bar, umístěný na horní palubě, obklopený velkými okny, díky kterým si večer můžete užívat nekonečné výhledy na moře.

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím