Velká cesta Švýcarskem

Švýcarsko

Líbí se vám? Napište nám!
Chcete poznat Švýcarsko opravdu dokonale? Navštívit vše důležité a nic podstatné nevynechat? Prozkoumejte Švýcarsko díky propracovanému itineráři „Grand Tour of Switzerland“.

Informace o zážitku

Velká cesta Švýcarskem měří celkem 1 600 km, má tvar okruhu, na jehož trase procestujete 15 svébytných oblastí, které se liší charakterem přírody i tradicemi, architekturou a gastronomií. Vyšplháte do pěti průsmyků, pokocháte se pohledem na 22 jezer a poznáte 11 švýcarských míst, která jsou zapsána na seznam přírodního nebo kulturního dědictví UNESCO.

Co doporučujeme přibalit na cestu? Trekové boty, feratový set, kolo, lyže nebo raft. Po trase je rozmístěno 51 atraktivních fotopointů, které pohlídají, aby se do vašeho alba dostala všechna zajímavá místa z toho nejfotogeničtějšího úhlu pohledu. Cestu, můžete absolvovat autem, na motorce či tradičně "po švýcarsku" vlakem. 

Co uvidíte? Úchvatné čtyřtisícové vrcholy. Půvabnou kopcovitou krajinu. Středověká i moderní města. Bouřlivé Rýnské vodopády. Jezera lemované palmami. Blyštivé ledovce. Během svého putování po Grand Tour pokoříte 5 vysokohorských průsmyků nad 2 000 metrů (Flüela, Julier, San Bernardino, Gotthard a Furka) a projedete také nejnižším bodem trasy okolo jezera Lago Maggiore.

Příjezd na Grand Tour of Switzerland z České republiky je ideální ze 3 míst: přes Basilej, Schaffhausen a hraniční přechod Martina v Graubündenu. Detailní informace ke Grand Tour of Switzerland naleznete na https://mojesvycarsko.com/grandtour

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím