Vítejte v Peru. Vydejte se po stopách Inků

Daleká země, která láká nejen na tajemství mocné říše Inků, ale také na pralesy a zasněžené vrcholky hor, se v posledních letech stává stále žádanějším cílem mnoha turistů. Velice opěvovaným místem je Posvátné údolí (Sacred Valley), kde si Inkové vybudovali i přes drsné a nehostinné podmínky lokality vlastní impérium považované za nepřemožitelné.

Posvátné údolí jakožto malebná a historická oblast představuje hlavní turistickou destinaci. Pokud se necháte v údolí ubytovat, budete mít na dosah ruky všechny peruánské atrakce, které byste měli rozhodně navštívit. Vydat se můžete na výlety na kole, nebo klidně i autem. Záleží pouze na vás, která možnost vám vyhovuje více. Čekají na vás přírodní i kulturní poklady.

Peru si vás podmaní ojedinělou atmosférou

Prozkoumejte opuštěné pastviny podél tyrkysových a jasných lagun, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací o vodních ekosystémech ve vysokých horách. Projet na kole se zase můžete přes andské pampy, okolo starých haciend a přes panství. Ze všech míst se vám otevírají nádherné, až panoramatické výhledy.

Machu Picchu je tajemné město ukryté v mracích

Skalní město Machu Picchu bylo ukryto vysoko v horách před vnějším světem. Objevil ho až v roce 1911 americký profesor Hiram Bingham, který si však původně myslel, že se jedná o ruiny bájného města Vilcabamba. Machu Picchu je názornou ukázkou, že se Inkové dokázali perfektně přizpůsobit vskutku drsným podmínkám dané lokality. Oblast byla často zasahována zemětřesením a vzduch bych příliš řídký.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím