Vydejte se do Svatého Mořice za kulinářským zážitkem

Nenechte si ujít každoroční kulinářský festival Gourmet Festival v St. Moritz, s tradicí již od roku 1994. V letošním roce se ojedinělá událost bude konat ve dnech od 11. do 19. ledna a vy máte jedinečnou příležitost koupit si lístky a vychutnat si vynikající pokrmy nejen francouzského šéfkuchaře Philippeho Milleho.

Švýcarské zimní středisko Svatý Mořic (anglicky St. Moritz) je spojováno především s lyžařskými zážitky, přitom v proslulém areálu se pravidelně koná tento kulinářský festival - Gourmet Festival. Přímo na festivalu se objeví různé hvězdy a ikony celosvětových kuchyní. Během devíti dnů si můžete přijet vychutnat opravdové speciality jak evropských, tak i asijských kuchyní. Vedle zmíněného Philippeho Milleho se na festivalu objeví věhlasná jména jako Guillaume Galliot, Manish Mehrotra, Mingoo Kang, Sergio Herman, Sven Wassmer a spousta dalších. Samotný výčet hostů potvrzuje, že se bude jednat o vskutku legendární zážitek.

Partnerem festivalu je Carlton hotel

Předním partnerem kulinářského festivalu je hotel Carlton, ve kterém se můžete v období konání festivalu ubytovat. Připraveny jsou různé pokoje, například oblíbený dvoulůžkový pokoj Delux, který na vás dýchne autentickou neformální atmosféru. Carlton je luxusní pětihvězdičkový hotel nabízející pohostinnost na vskutku vysoké úrovni. Spokojení budete se všemi službami i ochotným personálem.

Součástí hotelu je mimo jiné dechberoucí restaurace, která získala i jednu Michelinskou hvězdu a sedmnáct bodů v hodnocení GaultMillau.

Ještě něco pro sportovní nadšence

Ve Svatém Mořici můžete zavítat také na nejprestižnější turnaj v zimním pólu, který se odehraje na tamním zamrzlém jezeře St. Moritz, a to v období od 24. do 27. ledna. Velkou výhodou je, že nemusíte nikam chodit, protože zápasy se dají sledovat přímo ze sluneční terasy hotelu Carlton, odkud se otevírá nádherný výhled na jezero a zasněžené hory.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím