Vydejte se na slavnosti svatého Jana do Portugalska

Porto jakožto druhé největší portugalské město se proslavilo především svým portským vínem, a to v celosvětovém měřítku. Pokud se chcete v těchto teplých dnech projít historickým centrem tohoto půvabného města, naplánujte si to rovnou na období, kdy se konají slavnosti svatého Jana.

Samotné centrum je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a ukrývá hned několik významných pamětihodností. Za návštěvu jistě stojí katedrály, nádraží Sao Bento i náměstí Svobody. Zatímco přes den se pokocháte architektonickými skvosty a najíte se v některé z místních restaurací, kde vám kromě vyhlášeného portského vína nabídnou speciality, večer vyrazíte oslavovat.

Co jsou slavnosti svatého Jana?

Svátek svatého Jana připadá v Portugalsku na 24. červen, ovšem tamní obyvatelé se na slavnosti připravují už několik měsíců dopředu. Vždyť se také jedná o jeden z nejpopulárnějších festivalů v Portugalsku vůbec, kam se chystají turisté ze všech koutů Evropy.

Veselí se koná v noci z 23. června na 24. června, přičemž do ulic se vydají nejen obyvatelé města, ale také turisté, mezi nimiž můžete být klidně i vy. Program je přichystán až do rána, takže se máte na co těšit.

Na co všechno se můžete těšit

Oslavte společně s ostatními slavnosti patrona svatého Jana. Portem se ponesou hlasité zvuky klaksonů a umělých kladiv. Vůbec se nebojte kladivo použít i vy, je to totiž tradice, které se obyvatelé jednoduše drží.

Chybět nebude ani ohňostroj z mostu D. Luis. Uvidíte nádhernou světelnou show, na kterou ještě dlouho budete vzpomínat. Pokud se vám to podaří, určitě si ji natočte. Ojedinělou atmosféru vykouzlí také alegorický průvod, jenž je doplněn tanci obyvatel oděných do tradičních kostýmů. Slavnosti svatého Jana pro vás budou snad nejdelší nocí, kterou jste v Portugalsku kdy zažili.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím