W Dubai

*****

SAE - Dubaj

Líbí se vám? Napište nám!
To se nedá popsat, to prostě musíte vidět! Každé zákoutí hotelu W Dubai stojí za shlédnutí. Každá místnost, každý venkovní i vnitřní prostor má vlastní, originální osobnost. 

Informace o hotelu

Dejte si záležet a objevte každý z kousků této hotelové galerie moderního umění. Nechte se zaujmout, pobavit a inspirovat. A co nepůjde vidět naživo, obdivujte alespoň na fotografiích. Stojí to za to! Ikonický plážový resort je obrovský párty palác, takže i zábavou proslulá španělská Ibiza se může od hotelu W Dubai hodně učit.

Umístění

Resort se nachází na vnějším okruhu umělého ostrova The Palm Jumeirah v Perském zálivu. Z obou stran se tedy nachází moře. Půlhodiny trvá cesta z letiště, zhruba za stejný čas se dostanete taxíkem i do centra města. Lokalita se vám bude líbit, pokud máte rádi dlouhé procházky, běhání, jízdu na kole či na bruslích. Právě tady se totiž nachází  šestikilometrová a ničím nepřerušená promenáda.

Ubytování

Hotelová budova svým vzhledem trochu připomíná zaoceánský parník s pěti patry, která ustupují terasám. Čím vyšší patro, tím větší terasy u apartmánů. Na střeše je bar a restaurace. Fasáda září zlatě do prostoru a se sluncem soutěží o to, kdo víc ohromí svět. V obrovském lobby by se klidně mohl konat koncert. Nepřehlédnutelná je obrovská umělecká instalace, kterou tvoří 640 skleněných kousků.  Visí totiž ze stropu a představuje zvukovou vlnu. Zdi jsou obloženy duhovými mozaikami z dlaždic Orsoni (stejným druhe Gaudí zdobil chrám Sagrada Familia). Některé stěny se díky nim třpytí jako disco koule, jiné zdobí takzvané calligraffiti, což je velký arabský text o lásce, která je rozlehlá jako oceán. 349 pokojů a apartmánů se dělí do několika kategorií, výběr nebude jednoduchý, ale garantujeme vám, že se nemůžete zklamat. Vybíráte mezi pokoji a apartmány s názvy jako Nádherný, Báječný, Velkolepý, Úžasný...

Inspirace

Jak celý hotel, tak i restaurace a bary jsou jedna velká nekončící show. Svoje představení tu hrají barvy, světla, tvary, látky i všechny přírodní živly. Hotelový bazén na zahradě připomíná vlny a je velmi členitý, ideální pro zábavu i plavání. U bazénu jsou rozesety futuristické kokony s pohodlným posezením, kterým se říká Wet Pods. V tom největším sídlí bar. Kolem vody (ale také v ní) najdete lehátka a slunečníky, stín poskytují přístřešky různých druhů a barev. Celému prostoru se říká Wet Deck a je epicentrem zábavy, sportu, společenských příležitostí, tance a hudby, o kterou se stará profesionální DJ. Bazény přímo sousedí se soukromou pláží s jemným pískem, na kterém  mají hosté opět k dispozici lehátka a slunečníky. Jídlo je v hotelu velký příběh, který začíná v italské restauraci Torno Subito a pokračuje například v japonsko-korejské restauraci Akira. Bar SoBe je jediným barem v oblasti Palm Jumeirah, který nabízí 360stupňový výhled na vodu i na mrakodrapy. Je přesně tím místem, kde vznikají nejkrásnější fotografie západu slunce. Pokud by vám náhodou kulinářská nabídka hotelu nestačila, vydejte se v ráji gurmánů do okolních hotelů, kde najdete základny šéfkuchařů slavných jmen jako jsou Alain Ducasse, Yanick Alléno, Gordon Ramsay nebo Giorgio Locatelli. Hotelové lázně AWAY Spa pak poskytují relaxaci a regeneraci od hlavy až po paty. Je to místo, kde si můžete ověřit, že i prostředí má terapeutickou funkci. Hosté mohou využít fitnesscentrum s vlastní terasou a bohatým rozvrhem různých skupinových lekcí.

Umístění hotelu

Resort se nachází na vnějším okruhu umělého ostrova The Palm Jumeirah v Perském zálivu. Z obou stran se tedy nachází moře. Půlhodiny trvá cesta z letiště, zhruba za stejný čas se dostanete taxíkem i do centra města. Lokalita se vám bude líbit, pokud máte rádi dlouhé procházky, běhání, jízdu na kole či na bruslích. Právě tady se totiž nachází  šestikilometrová a ničím nepřerušená promenáda.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím