Albánie

Dovolená v Albánii

Líbí se vám? Napište nám!
Albánie je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí Evropy. A také jedna z nejpřátelštějších. Pohostinnost je součástí albánské kultury a dočtete se o ní téměř v každém průvodci.

Informace o Albánii

Albánie je také lákavou destinací pro milovníky jídla, kteří ocení úžasnou nabídku domácích specialit a tradičních pokrmů. Je zemí bohatou na památky UNESCO, krásná města a malebné vesnice či horské osady. Seznam památek, které stojí za vidění, je opravdu dlouhý. Čítá hrady, kláštery, mešity a kostely, archeologická naleziště, muzea, historická centra měst, ale i nádherné kamenné mosty. Letní dovolené na plážích Albánské riviéry jsou klidné, mořská voda průzračná, pláže často liduprázdné. 500 kilometrů albánského pobřeží u Jaderského moře tvoří dlouhé pláže, u Jónského moře najdete spíš strmé skály s romanticky opuštěnými plážemi v klidných zátokách. Mezi Jaderským a Jónským mořem se líně válí největší albánský poloostrov Karaburun, který byl původně vojenským prostorem, dnes je z něho národní park. Na poloostrov, coby kamenem dohodil, navazuje zatím neobydlený ostrov Sazan. Albánie je zemí zaslíbenou pro fanoušky dobrodružství, adrenalinu a pořádných sportovních výkonů v přírodě. Ohromí vás svými jezery, které se počítají na stovky, horami, které zabírají dvě třetiny území, čtrnácti národními parky a bezpočtem skutečných divočin, kde nepotkáte člověka. Těšit se můžete na obrovské plochy nedotčených lesů, pobřežní mokřadní krajiny, horské soutěsky, divoké vodopády, nekonečné pastviny, dramatické skalní stěny, nádherné výhledy, prameny minerálních vod... Albánie je zkrátka obrovskou zásobárnou pěších, cyklistických, automobilových či vodáckých výletů.

Kdy tam jet

Nejlepší dobou pro plážovou dovolenou na albánském pobřeží je léto. K návštěvě měst a památek je ideální doba před nebo po létě. Na pobřeží panuje středomořské klima s mírnými deštivými zimami a horkými slunnými léty, vnitrozemí je více kontinentální. Zima,  jak ji známe, bývá pouze v horských oblastech.

Vstupní formality

Do Albánie nepotřebujete víza, pokud tedy doba pobytu nepřesáhne 90 dní. Nutný je platný cestovní pas nebo občanský průkaz, platný minimálně další tři měsíce od vstupu do země.

Oblíbené hotely v Albánii

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím